Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

PONTU JA PRIIDU
Galerii

PONTU JA PRIIDU

Siia kogumikku on koondatud kolm Teet Kuusmaa koomiksiraamatut: „Pontu ja Priidu“, „Priidu ja tema sõber Pontu“ ning „Kes armastab, ei hammusta“. Kogumikust leiad 100 lõbusat lugu Priidust ning tema suurest ja sõbralikust koerast, bernhardiin Pontust. Teet Kuusmaa ise on lugude sünni kohta öelnud järgmist: „Juba väiksest peale on mulle meeldinud koerad – eriti need, kes ei haugu. Seepärast pean kõige rohkem lugu sellistest, mis tehtud riidest või kummist. Ka joonistatud koer kuulub vaiksete liiki. Usun, et see ongi põhjus, miks 1973. aasta lõpul sündis Sädeme veergudel puhastverd bernhardiini tõugu peni nimega Pontu koos oma peremehe Priiduga.“

Priidu ja Pontu koomiksi teeb eriliseks asjaolu, et siin ei ole peaaegu üldse juttu. Seda põhjusel, et Pontu ei oskagi rääkida. Raamatus leiab hoopis kinnitust ütlus, et pilt jutustab rohkem kui tuhat sõna. Vahelduvad aastaajad, aga sõprus jääb. Jutukesi saadab nutikus ja leidlik tegutsemine. Õnnestumised vahelduvad äpardustega. Näiteks on kalapüügi ja õuna lugu erinevate lõppudega. Need justkui annavad tunnistust sellest, et sõbraks jäädakse nii heas kui ka halvas.

Kuigi koomiksid on loodud seitsmekümnendatel, on iga pildilugu ajatu. Ainsad ajastu märgid on nääriaeg ja näärivana, punane pioneerikaelarätt ning kolm punast viisnurka, mis selles raamatus sümboliseerivad tegelikult hoopis poisi varbavalu.

Saadavus kauplustes

15,99 €

Püsikliendile

15,19 €