Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Mangad ja koomiksid

  • Avasta
  • Vaata kõiki

Manga ja koomiks on mõlemad pildiseerijatele keskenduvad narratiivide vormid, milles on palju ühist, ent veel rohkemgi erinevusi, mis tulevad stiililisest ja kultuurilisest taustast. Näiteks on manga lugemissuund paremalt vasakule ja ülevalt alla, mis peegeldab Jaapani traditsioonilist lugemisviisi, kuid koomiksid on vastavad lääne kirjakeele normidele ning seetõttu on suund vastupidine. Kui mangad on tüüpiliselt mustvalged ning pakuvad mitmekesist žanrivalikut, siis koomiksid on teada-tuntud oma värvikirevuse poolest, mis on temaatiliselt superkangelaste ümber põimunud. Siit leiad kõik populaarsed anime mangad, klassikalised Disney koomiksid kui ka palju muud põnevat!

Nädala TOP mangad ja koomiksid

Uued mangad ja koomiksid

2024 TOP mangad ja koomiksid

Allahinnatud mangad ja koomiksid

Miks eelistada lugemiseks koomiksit ja mangat?

Unustame ütluse, et koomiks pole “päris” lugemine, sest mõlemad, nii koomiks kui ka manga pakuvad lisaks kaasahaaravale lugemiselamusele ka muid kasutegureid. Illustratsioonidega rikastatud tekst on kergemini haaratav, mis võib olla parim variant, et lugemisega sõbraks saada.

Mangad ja koomiksid parandavad visuaalset kirjaoskust ja sõnavara

21. sajandi võtmepädevuseks peetakse visuaalset kirjaoskust ning üha enam kokku mitmekesiste meediavormidega, mis nõuavad pidevalt tõlgendamist. Manga ja koomiks pakuvad traditsioonilise, lineaarse lugemisega võrreldes väljakutset sõna ja pildi kooskõla tõlgendamiseks. Samuti on sõnad esitatud koos kaudsete visuaalidega, mis aitavad lastel definitsioone paremini omandada. Nii saavad mangade ja koomiksite abil areneda paralleelselt visuaalne kirjaoskus ja sõnavara.

Lapsesõbralik valik esmaseks lugemiseks

Tiheda ja rakse teksti asemel pakuvad koomiks ja manga dünaamilist dialoogi ja kiiret tempot, mis aitab paremini tähelepanu tegevuse juures säilitada. Ka düsleksia diagnoosiga õpilaste õpetamiseks kasutatakse tihti mangat või koomiksit, et ka nemad saaksid omandada vajalikku õppematerjali.

Mangad ja koomiksid on justkui lapsesõbralik kiirtee kirjaoskuse edendamiseks ning lapse innukaks lugejaks muutmisel! Miks mitte valida enda lapse esimeseks lugemiseks lõbus Miki Hiire koomiks või mõni lihtsam anime manga.

Mangad ja koomiksid parandavad sotsiaalset ja emotsionaalset õppimist

Manga ja koomiksi suurim eelis peitub sotsiaalses ja emotsinaalses õppimises. Lai valik manga ja koomiksi lugusid kõnetavad paljusid lugejaid tähendusrikkal viisil, mis sillutab teed avatud suhtlemisele. Koomiksites ja mangades esinev kaasahaarav vaatenurk aitab lugejatel enda ja teiste suhtes soodustada empaatiat. Samuti on avastatud, et koomikseid ja mangasid lugevatel lastel on parem mälu, kasulik järelduste tegemise oskus ning keelepruugi arenemine järjestuse ja kokkuvõtete osas.

Kuid koomiksid ja mangad ei ole ainult lastele! Nende lugemine on samasugune tore ajaviide nagu ükskõik millise teise raamatu lugemine. Täiskasvanuid kõnetavaid õpetlikke olukordi ja ühiskonna valupunktidele rõhuvaid teemasid leiab pea igast mangast ja koomiksist. Meie valikust leiad nii kodumaised koomiksid nagu Vanamehe Koomušk ja 5Miinust koomiks ning laialt tuntud välismaiseid mangasid nagu Naruto manga, Berserk manga, Shohen ja palju muud. Vali om ajärgmine koomiksikogu välja!

0 vastet

Filtreeri