Rahva Raamat logo
Категории
triangle icon
Войти
Rahva Raamat logo
Категории
Книги
triangle icon
Aудиокниги
triangle icon
Электронные книги
triangle icon
Игры
triangle icon
Канцтовары
triangle icon
Подарочные товары
triangle icon
Музыка и фильмы
triangle icon
Техника
triangle icon
Специальные предложения
triangle icon
delivery icon

Бесплатная доставка!

Merelahing viikingiaegses suursadamas
gallery icon
Галерея

Merelahing viikingiaegses suursadamas

Автор

Jaan Laas

Eesti ajaloolased ja ajaloohuvilised on kahel viimasel sajandil püüdnud visalt välja selgitada, kus asus kroonik Henriku nimetatud uus sadam Saaremaal (portus novus in Osila). Suur huvi selle sadama vastu on toonud esile rohkesti erinevaid seisukohti. Käesolevas raamatus on põhiküsimuseks uute uurimisandmete ja –seisukohtade alusel sadama asukoha määramine. Raamatus esitatud täppisandmestik, kaardimaterjalid ja fotod osutavad koostoimes loogiliselt selle asukohale.

Autorist ja tema tööst

Raamatu autor Jaan Laas (snd 1938) on filosoofiadoktor (PhD), kauaaegne Eesti Teaduste Akadeemia majanduse instituudi töötaja, teadusökonoomika sektori juhataja ja juhtivteadur, kes on uurinud teadusorganisatsiooni ja teadlaskaadri evolutsiooni ja arengut, teaduse finantseerimist, korraldust ning poliitikat. Perioodil 1980–1990 osales ta ulatuslike riiklike programmide raames läbi viidud teaduslik-tehnilise progressi prognoosimise alases töös. Aastatel 1992–1996 oli ta rahvusvahelise töögrupi liige, mis uuris Saksamaa teadusministeeriumi ja Max Plancki ühingu egiidi all Ida-Euroopa teaduskorralduse transformatsiooni probleeme.
Jaan Laas on avaldanud üle 200 artikli, pikema kirjutise ning teadustöö eesti, inglise, vene, saksa, itaalia ja soome keeles. Ta on olnud kümnekonna teadusajalugu ja -arendust käsitleva kollektiivse monograafia kaasautor. Ainuautorina on ta avaldanud seitse ülevaateraamatut: „Kolme maailma inimene“ (Tallinn, 1977, 156 lk), „Teadusaeg: teadusarendusest Eestis“ (Tallinn, 1989, 176 lk), „Teadus diktatuuri kütkeis. Eesti teadusest ja kõrgharidusest natsionaalsotsialistliku ja sovetliku teaduspoliitika raames“ (Tallinn, 2010, 504 lk, raamatu kordustrükk uue kaanekujundusega 2016), „Muistseid lahingupaiku otsimas. 800 aastat Eesti muistsest vabadusvõitlusest. Uurimislood“ (Tallinn, 2015, 157 lk), „Teadmistepõhise Eesti strateegia: teod, mitte üksnes sõnad” (Tallinn, 2016, 84lk), „Saarlaste ajalooline merelahing 1215. Aastal ja uus sadam” (Tallinn, 2016, 80lk), „Kuningas Ingvari viimane lahing” (Tallinn, 2017, 92lk)
Jaan Laas on olnud paljude teaduskogumike ja konverentsimaterjalide koostaja ning teaduslik toimetaja. Ta on pidanud loenguid mitmes kõrg- ja ülikoolis teadusloost, teadustöö alustest ja korraldusest, majandus- ja teaduspoliitikast, prognostika alustest ning majandusloost. Jaan Laas oli Eesti Teadlaste Liidu asutajaliige ja kaasesimees ning 1994. aastal loomeliitude ja loovintelligentsi ellu kutsutud Eesti Sinise Erakonna esimees.
Et muistse vabadusvõitluse sündmustest on ridamisi möödumas 800 aastat, on Jaan Laas 2010. aastast alates tegelenud hobi korras ka toonaste lahingupaikade otsimise ning täpsema tuvastamisega. Ta on veendunud, et nüüdisajal peaksid eestlased iseseisvuse võitnud rahvana pühendunult mäletama oma ajalugu ja meeles hoidma rahva vabaduse eest võitlejaid. Kui rahvas hindab oma ajalugu, peaksid tema parema käekäigu eest peetud lahingute paigad olema teada ja väärikalt tähistatud

basket icon

Товара нет в наличии