Бесплатная доставка!
Teemad: jõgi ja järv (Eesti jõed ja järved, jõe osad ja toitumine, järvevee omadused), jõe ja järve elustik (loomade ja taimede kohastumused, veekogu kui elukooslus, taimed ja loomad järves ja jões), vesi (vesi kui aine, vee omadused, vee olekud, põhjavesi, vee reostumine, veeringe).
5. klassi loodusõpetuse komplekt on uuendatud vastavalt 2023. aasta õppekavale, mis seab tähtsale kohale loodusteadusliku mõtlemise ja mudelite tegemise oskuse. Komplekti värskendamise käigus on arvesse võetud uuemaid teadussaavutusi ja tänapäevaseid teadmisi selle kohta, kuidas inimene loodust mõjutab (nt kliimamuutuste kontekstis).
Uuendatud loodusõpetuse 5. kl õpik ilmub kahes osas. Õpiku I osa käsitleb vett ja veekogusid. Õppeaasta alguses, kui ilm on veel väljasõitudeks soodne, tutvutakse jõgede ja järvedega (teke, eripärad, vee omadused, jõgi ja järv kui elukeskkond), seejärel õpitakse tundma vett kui ainet (vee olekud ja nende muutumine, soojuspaisumine, pindpinevus, kapillaarsus), räägitakse põhjaveest ja vee kasutamisest. Õpiku II osa käsitleb Läänemerega ja õhuga seotud teemasid. Uuendatud õpik ja töövihik on õpilasele käepärases väikeses formaadis.
Komplektis on olulisel kohal loodusteadusliku mõtlemise arendamine õpilases (katsed, mudelid, vaatlused, matkad, uurimused), samuti uudishimu loodusteaduste vastu ja hooliva suhtumise kujundamine loodusesse.
Õpiku 1. osa on retsenseerinud Krista Asafova, Kaarin Hein ja Katre Liivanurm, toimetanud Helen Hiiemaa ja Brit Peensoo.