Бесплатная доставка!
See raamat aitab korrastada ühte kõige olulisemat tegevust ehk magamist ehk unetervise eest hoolitsemist. Raamat on täis soovitusi ning spetsiaalseid tehnikaid ja harjutusi, mida üks rahutu magaja võiks läbi teha. Lisaks praktilisele poolele ei puudu ka teooria. Teooriast rääkimine on oluline, sest paluda teha teil kõiki neid muutusi ilma põhjendusteta, ei saa see olema piisavalt motiveeriv. Kõik raamatus kirjeldatud harjutused ja tehnikad on teadusuuringutes kinnitust leidnud. Siia raamatusse valisin need tehnikad, mida olen ka ise õppinud ja praktiseerinud.
Olen unemeditsiinis töötanud kokku aktiivselt 9 aastat. Unealane teekond sai alguse 2006. aastal, kui olin 21-aastane. Õppisin teisel kursusel psühholoogiat ja alustasin ka kohe tööd Tartu Psühhiaatriakliinikus unekeskuse osakonnas – seega olen ühtekokku olnud selle alaga seotud 13 aastat. Haiglas omandasin unetehnoloogi praktilised oskused ja 2016. aastal sain unetehnoloogi kutse Euroopa Unemeditsiini komisjonilt. Minu unealasele haridusele lisandus veel Tartu Ülikooli magistrikraad psühholoogias ja mitmed õpingud psühhoteraapiate alal.
Kene Vernik
Merilin Mandel soovitab:
“Uni asetseb justkui selle vaimse tervise kupatuse keskel. Kui oleme pisut tupikus, tunneme seda tihti esmalt oma unekvaliteedist, isegi kui muid sümptomeid on veel keeruline eristada, ja mida kauem see unekvaliteet ei sära, seda keerulisem on ka tupikust välja tulla. Ma maadlesin ise aastaid kehva unega, leides pärast pikki katsetusi lõpuks hunniku nippe, mis mind kõige paremini aitavad – ja praegu tahaks sellelt mineviku Minalt küsida: “Miks sa lihtsalt abi ei otsinud?” Seega, kui mõte uneajast ei paku sulle hetkel elevust: voilà!”