Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

VANA PRAHA LEGENDID JA KUMMITUSED

VANA PRAHA LEGENDID JA KUMMITUSED
Galerii

VANA PRAHA LEGENDID JA KUMMITUSED

Öises Prahas ratsutab ikka veel peata templirüütel. Vaimudetunnil ärkavad ka hiiglahaamriga sepp ja tulekirvega linnavaht. Koerteks muudetud mungad lõrisevad hiliste möödujate peale. Juudikvartalis sunnib ilusa neiu vaim mehi endaga koidikuni tantsima. Isegi maailmakuulus kirjanik Franz Kafka uitab oma elukoha juures. Kogu Praha on tulvil tonte ja lugusid.
Lood Praha kummitustest võiks olla päris õudsed, kui neid ei tembiks Filip Jan Zvolský muhe huumor. Ja ega need vaimud nii jubedad olegi. Enamasti saavad inimesed nendega kokku leppida ja rahus elada nagu hüvad naabrid kunagi. Põnevust ja seljajudinaid jagub raamatus autori stiilist hooli­mata igatahes.

Filip Jan Zvolský (1978) on kirjanik, dramaturg, kunstnik ja Praha müstilise ajaloo andunud austaja. Aastal 2008 asutas ta koos abikaasa ja sõbraga Praha legendide ning kummituste muuseumi. Kolm aastat hiljem järgnes maagide ja alkeemikute muuseum. Et väljapanekusse mahtus vaid murdosa kuulsa linna legende, kirjutas Zvolský kõigist Praha hirmu- ja armu­lugudest selle raamatu.

Saadavus kauplustes
19,99 €

7,99 €

-60%

Püsikliendile

7,59 €