Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

VAHVLIST SÜDAMED
Galerii

VAHVLIST SÜDAMED

Vahvlist südamed“ on lugu naabripoisi Trille ja naabritüdruku Lena sõprusest, seiklustest ja vahvlitest. Trille ja Lena elavad väikeses rannakülas ning mõtlevad koos igasuguseid vahvaid asju välja: nad ehitavad majade vahele köisraudtee, mängivad Teist maailmasõda ja teenivad tänavamuusikutena raha. Tihti juhtub aga nii, et laste lõbusast ettevõtmisest saab pöörane seiklus, mille tagajärjed on ettearvamatud. Õnneks on olemas vanaisa ja täta-memm, kes hädas appi tulevad. Aga mis saab siis, kui juhtub midagi niisugust, et mitte keegi ei saa enam aidata?

Maria Parr kirjutab kaasahaaravalt ja suure soojusega nii rõõmsatest kui ka tõsistest asjadest, sõprusest ja igatsusest selle järele, et inimene, keda sina kalliks pead, vastab sulle samaga.

Maria Parri (snd 1981) esikraamat „Vahvlist südamed“ võitis Norra kriitikute poolehoiu. Raamat on Brage auhinna nominent ning 2011. aastal vändati selle põhjal Norras telesari. „Vahvlist südamed“ on tõlgitud enam kui kümnesse keelde. Laiema tuntuse saavutas Parr 2009. aastal lasteraamatuga „Vilgukivioru Tonje“, mille eest ta on saanud rohkesti mõjukaid kirjandusauhindu. „Vilgukivioru Tonje“ on ilmunud ka eesti keeles.

Kadri Hinrikus soovitab: “Norra nimeka kirjaniku raamat on eriliselt hoogne ja vaimukas, meeleolud vahelduvad nagu ameerika raudteel, kord paneb nutma, kord naerma. Päevakorral on “suured teemad” – igatsus, surm, armastus. Tegelikult on peategelased kaks väikest naabrilast, poiss Trille ja keevalise iseloomuga tüdruk Lena. Lihtsad ettevõtmised kasvavad pöörasteks seiklusteks, mis viivad nii merele kui mägedesse, vahelduseks saadakse endale isiklik hobune ja käsi kipsi. Maria Parri on nimetatud Norra Astrid Lindgreniks. See ütleb nii mõndagi.”

Saadavus kauplustes

15,99 €

Püsikliendile

15,19 €