Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
E-Raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Kodu ja aed
triangle icon
Ilu ja stiil
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

UINUV MAA
gallery icon
Galerii

UINUV MAA

Noor poliitikakauge tütarlaps abiellub vanglast vabanenud kommunistiga ja satub sel moel inimeste sekka, kes oma ahvatlevaid ideid õnnelikust ühiskonnast tegelikkuseks loodavad muuta. Et ta pärineb optantide perest, on tema vanemad kommunistide tegusid revolutsioonijärgsel Venemaal juba kord tunda saanud ja see määrab nende suhtumise. Romaan vaatleb kolme suhteliselt lühikest ajavahemikku peategelaste vaatevinklist: südasuvi 1938, varakevad 1941, hilissügis 1946. Igas osas on ka oma väike sisemine süžeeke, kuid neist olulisemad on aegade omavahelised seosed ja tegelaste mõtteviis, mis mõnel muutub, teisel mitte. Kahes viimases osas on kommunistid juba kõrgetel kohtadel ja tegelaste hulgas on mõned, kelle puhul võib ära tunda, et neil on reaalses elus eksisteerinud prototüübid.

Holger Kaints (1957) on vabakutseline kirjanik ja kriitik. Seni ilmunud raamatud: „Teekond mäetipu poole” (2003), „Lennukivaatleja” (2009), „Mardika umb ehk Minu väike hullumaja” (2010), „Kõrvalepõige” (2012), „Päev, mil Stalin suri” (2015).

Rein Raud soovitab:“Seda sõjaeelse Eesti viimasest ja Nõukogude režiimi algusaegadest jutustavat raamatut on teiste samadest aegadest kõnelevate hiljutiste romaanidega võrreldes põhjendamatult vähe tähele pandud. Ajaloo pöördelisi hetki on nähtud naiivitari silmadega, kelle jaoks on mõned inimlikud püsiväärtused nii enesestmõistetavad, et nende kadumine või kahtluse alla sattumine tundub võimatu, ja seda ängistavam on näha, mis toimub tema ümber. Väga põhjalik uurimistöö, mis peab olema selle romaani kirjutamisele eelnenud, ei suru ennast kuidagi peale, vaid annab tekstile ainult ruumilisust ja sügavust juurde. Sellest võiks tulla päris hea film.”

close icon

Toode on otsas