Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

TAIMEDEGA VÄRVIMINE
Galerii

TAIMEDEGA VÄRVIMINE

Raamatu eesmärk on õpetada lihtsamaid koduseid taimedega värvimise võimalusi. Samm-sammult läbitakse värvimisprotsess algusest lõpuni, kasutades läbiproovitud värvimisretsepte. Värvimiseks ei ole vaja erivahendeid - enamik kasutatavatest töövahenditest on tavalised kööginõud.

Värvimiseks sobivad kõik loomsed ja taimsed kiud kas töötlemata kujul või siis lõngana, riidena. Pärast põhjalikku läbipesemist tuleb enamik materjale peitsida - see aitab kaasa värvi imendumisele ning pesukindlusele. Kemikaalide valiku abil on võimalik olulisel määral muuta ka saadavat värvitooni.

Raamatus kirjeldatakse kolme värvimistehnikat. Sobiva tehnika valik sõltub materjalist. Kuumvärvimine on sobivaim meetod villa ja puuvilla värvimiseks. Siidile sobib aga paremini külmvärvimine, sest see ei tuhmista siidi looduslikku läiget. Indigosiniste toonide saamiseks on vaja veidi teistsugust värvimistehnikat - ilmutusvärvimist.

Raamat sisaldab 30 värvimisretsepti. Iga retsepti juures on ka näidised viie erineva kemikaaliga peitsitud villastest lõngadest - seega sisaldab raamat juhiseid 150 värvitooni saamiseks.

Saadavus kauplustes

13,10 €

Püsikliendile

12,45 €