Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Surelik
gallery icon
Galerii

Surelik

SEE RAAMAT ON NUGA. 

Kui "Surelik" seitse aastat tagasi ilmus, ütlesin autorile, et tahan seda tõlkida eesti keelde ja ma olevat selle jaoks parim mees. Ma olin loll. 

Ma ei teadnud siis, mida see endaga kaasa toob. Ma tundsin ainult seda, et neil lehekülgedel on juures vere lõhn. Mitte kujundliku, vaid reaalse vere jälk imal lõhn. Ma arvasin, et piisab väga heade värsside eesti keelde "ümberpanemisoskusest". 

Ma ei teadnud siis veel, et järgneva seitsme aasta jooksul, mis on ühe lihtlabase luulekogu tõlkimiseks täiesti arutu aeg, elan ma päriselt läbi iga sellesse raamatusse kirjutatud rea, ainsatki vahele jätmata. Võin ainult öelda, et mu elu liikus selle raamatu taktis maailma valgetelt klahvidelt mustadele ja peaaegu tagasi. 

Et olla autori tasemel, tilgutasin nende seitsme aasta jooksul ka eestikeelsele tõlkele reaalset, mitte kujundlikku verd, millel on jälk imal lõhn. See raamat sinu käes on doublefuck. Selles ei segune mitte kahe mehe higi või jobi vaid reaalne veri, millel on jälk imal lõhn. Lase sellel raamatul ennast lõigata. 

Lase tal lõigata endale uus suu. Suu mis naerab. Teemu lõikas minu suu naeratama. Mina vahendan tema tera sinuga. Julma ja ilusat elu sulle, surelik! 

Taavi Eelmaa, tõlkija

basket icon

Toode on otsas