Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

SUKELDUMISED. 16 ETÜÜDI LÄÄNEMERERUUMI AJALOOST

SUKELDUMISED. 16 ETÜÜDI LÄÄNEMERERUUMI AJALOOST
Galerii

SUKELDUMISED. 16 ETÜÜDI LÄÄNEMERERUUMI AJALOOST

„Ajaloolaste tsunftis leidub neid, kelle töid oskavad lugeda üksnes teadlased-asjatundjad, need justkui pole määratud lihtsurelikele huvilistele. Hain Rebase stiil on vastupidine. Tema lood haaravad kaasa, isegi provotseerivad lugema ja on siiralt meeldiv neid leida ühes koguteoses, ilma et neid peaks jälitama akadeemilise kirjakultuuri avarustes.“

– Jüri Kivimäe, Toronto Ülikooli emeriitprofessor

„Kui ajaloolasel on kerge uppuda mineviku üksikasjade müriaadi ja kaotada pea lõpututena näivate arhiiviriiulite vahel, siis Haini rohi selle vastu oli süstemaatiline lähenemine, kindlalt piiritletava ülesande püstitamine ja selle täideviimine suurt pilti silmas pidades. Hain ei pidanud eriti kabinetiteadlastest ja ootas ajalookirjutuselt sotsiaalset relevantsi.“

– Juhan Kreem, Tallinna Linnaarhiivi teadur / Tallinna Ülikooli vanemteadur

Ajalooprofessor emeritus Hain Rebas sündis 1943. aastal Tallinnas, kuid kasvas üles Göteborgis. Ta tegutses kokku 38 aastat Göteborgi, Kieli, aga ka Toronto, Tartu ja Kaliningradi ülikoolides, uurides, õpetades ja kirjutades peamiselt Läänemereruumi mineviku ja oleviku teemadel.

Hain Rebas oli Eesti Vabariigi kaitseminister 1992–1993. Ta on Eesti kaitseväe erumajor ja kaitseliitlane, oli Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei, Eesti Kongressi ja Eesti Komitee, samuti Põhiseaduse Assamblee liige.

Ta on Õpetatud Eesti Seltsi auliige ja Eesti Üliõpilaste Seltsi auvilistlane. Eesti riik on teda autasustanud Valgetähe III klassi teenetemärgiga.

1966. aastal abiellus ta oma kauni leeriõe Tiinaga, neil on 3 last ja 12 lapselast.

Enamik käesolevas kogumikus avaldatud artiklitest pole varem eesti keeles ilmunud. Kokku pakuvad 16 artiklit ehk „sukeldumist“ meile terviklikuma pildi meie kodumereruumi ajaloost keskajast kuni kaasajani välja.

Toode on otsas