Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
E-Raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Kodu ja aed
triangle icon
Ilu ja stiil
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

SAVELI PÄEVAD
gallery icon
Galerii

SAVELI PÄEVAD

Saveli, kes on saanud nime oma ema lemmikkohupiima järgi, veedab esimesed elupäevad – „hoolimata sellest, kui raske on praegu Moskvas kinnisvaraga” – hubases banaanikastis. Pärast põgusat lemmikloomaametit alustab ta teekonda Moskva tänavatel, lastes end muuhulgas värvata Tretjakovi galeriisse rotipüüdjaks, lugejatele aga avaneb pilt moodsa aja moskvalastest ja suurlinna eluolust.

Grigori Služitel sündis 1983. aastal Moskvas ja on lõpetanud Venemaa teatrikunsti instituudi GITIS. „Saveli päevad” on tema esimene, 2018. aastal ilmunud romaan, mille käsikirja avastas ja varustas eessõnaga kirjanik Jevgeni Vodolazkin, öeldes muuhulgas: „Služiteli tegelased – olgu nad kassid või inimesed – on päris. Üksildased ja piinlevad, naervad ja armastavad. Armastus väärib selles romaanis erilisi sõnu. See on – nõnda on juhtunud – platooniline. Kõrgeim kõigist armastustest. „Saveli päevi” lugedes tabasin end mõttelt, et selles romaanis on autorist saanud täisvereline kass.”

Silvia Pärmann soovitab: "Moskva kõrvaltänavad, üks kodutu kassipoeg Saveli, kes muuseas osutub ka raamatu minategelaseks – algus on selline, et ei oskagi midagi oodata. Kõige vähem sellist armastuslugu (kahe kassi vahel), et avastad viimast lehekülge keerates end silmist pisarad pühkimas. Suurema osa ajast saab küll pisarateni naerda, sest kass (tegelikult küll siis Služitel) on meisterlik lugude rääkija, kes portreteerib väga vaimukalt tänapäeva Moskva kangelasi, võitjaid ja kaotajaid nii inimeste kui kasside seas."

close icon

Toode on otsas