Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

SAVELI PÄEVAD
Galerii

SAVELI PÄEVAD

Saveli, kes on saanud nime oma ema lemmikkohupiima järgi, veedab esimesed elupäevad – „hoolimata sellest, kui raske on praegu Moskvas kinnisvaraga” – hubases banaanikastis. Pärast põgusat lemmikloomaametit alustab ta teekonda Moskva tänavatel, lastes end muuhulgas värvata Tretjakovi galeriisse rotipüüdjaks, lugejatele aga avaneb pilt moodsa aja moskvalastest ja suurlinna eluolust.

Grigori Služitel sündis 1983. aastal Moskvas ja on lõpetanud Venemaa teatrikunsti instituudi GITIS. „Saveli päevad” on tema esimene, 2018. aastal ilmunud romaan, mille käsikirja avastas ja varustas eessõnaga kirjanik Jevgeni Vodolazkin, öeldes muuhulgas: „Služiteli tegelased – olgu nad kassid või inimesed – on päris. Üksildased ja piinlevad, naervad ja armastavad. Armastus väärib selles romaanis erilisi sõnu. See on – nõnda on juhtunud – platooniline. Kõrgeim kõigist armastustest. „Saveli päevi” lugedes tabasin end mõttelt, et selles romaanis on autorist saanud täisvereline kass.”

Silvia Pärmann soovitab: "Moskva kõrvaltänavad, üks kodutu kassipoeg Saveli, kes muuseas osutub ka raamatu minategelaseks – algus on selline, et ei oskagi midagi oodata. Kõige vähem sellist armastuslugu (kahe kassi vahel), et avastad viimast lehekülge keerates end silmist pisarad pühkimas. Suurema osa ajast saab küll pisarateni naerda, sest kass (tegelikult küll siis Služitel) on meisterlik lugude rääkija, kes portreteerib väga vaimukalt tänapäeva Moskva kangelasi, võitjaid ja kaotajaid nii inimeste kui kasside seas."

Saadavus kauplustes
23,90 €

14,99 €

-37%

Püsikliendile

14,24 €