Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
E-Raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Kodu ja aed
triangle icon
Ilu ja stiil
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

SAKSAMAA LÜHIAJALUGU
gallery icon
Galerii

SAKSAMAA LÜHIAJALUGU

Loed läbi ühe pärastlõunaga, mäletad kogu elu.

Lääs on kogu rindel taandumas. Anglosaksi jõud, nii suured kui väikesed, unistavad vaid oma kaotatud hiilgusest.
Populistid üle Euroopa süüdistavad immigratsioonis ja globaliseerumises mingit kuritahtlikku Süsteemi, mida juhivad rahvuslike huvideta nähtamatud isandad. Tsaar Vladimir suudab Kremlis vaevu oma õnne uskuda, kui jälgib, kuidas kõik tema suureks gambiidiks paigale asetub, Baltimaad ja Visegrádi grupi riigid värisevad – ja kõigi pilgud on suunatud Berliini poole. Aga kas sakslased on „meie“ või „nemad“? See küsimus on Euroopat painanud alates ajast, mil Julius Caesar leiutas 58. aastal eKr germaanlased.

Kui roomlaslikuks Germaania üldse muutus? Kas germaanlased hävitasid Rooma kultuuri või said selle päranduseks? Millal nad esimest korda itta tungisid, ja kas neil õnnestus neil aladel kunagi tõeliselt valitseda? Kuidas sai Saksamaast sajanditeks võimuvaakum Euroopa südames? Kuidas sündis Preisimaa? Kas Bismarck ühendas Saksamaa või vallutas selle? Kust otsida Adolf Hitleri Kolmanda Reichi juuri? Miks nad sõja kaotasid? Millise ime läbi kerkis rusudest parem Saksamaa? Kas Saksamaa on nüüd viimane tööstusliku jõukuse ja mõistuspärase poliitika kants Läänes? Või on Euroopa Liit ja euro vaid kattevaabaks uuele Saksa
hegemooniale?

See värske, valgustav ja sisutihe ajalookäsitlus enam kui saja kaardi ja pildiga aitab mõista Euroopa kõige imetletumat ja kardetumat riiki.

„Ülihuvitav sissevaade tänase Euroopa kõige tähtsamasse riiki. Suurepärane teos, millest alustada.“

TRIBUNE

Saadavus kauplustes

19,99 €

delivery icon