Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

RUHNU AJARAAMAT IV. RUHNU CHRONICLE IV

RUHNU AJARAAMAT IV. RUHNU CHRONICLE IV
Galerii

RUHNU AJARAAMAT IV. RUHNU CHRONICLE IV

Neljas osa tänapäevasest ja aegadetagusest Ruhnust sõnas ja pildis.

„Mis tööd te siin saarel teete?“ kostab korduma kippuvate küsimuste esinumber suviti, mil Ruhnumaal liikumas rohkelt külalisrahvast. Seekordne Ajaraamat jutustabki oma piltidel Ruhnu inimeste argipäevast, keskendudes seekord ehk enam asutustele, mis saareelanikele tööd annavad.

Ruhnu põhikool. Asub 1875. aastal ehitatud pastoraadihoones, erinevates vormides olnud avatud pea alati, mil saarel on kasvanud lapsed. Uue sisu ja ilme saanud majas nagisevad vahetundides tänase päevani vanast ajast pärit laiad põrandalauad. Kooliperel on ülitähtis osa Ruhnu elus. 
Maksimaalse tehnoloogilise uuenduse läbinud ilmajaam, jõujaam, saekaater, veelgi avaramaks muutuv sadam – tööpostidel ikka meie oma Ruhnu inimesed. Ja Korsi talu, mis muuseumikompleksina viimase viisaastakuga väga viksi välimuse saanud.

Mõistagi ei ole ainult töö see, mis toidab. Aeg-ajalt tuleb ikka kokku tulla ja pillerkaari pidada või suure mõnuga meelepäraste hobidega tegeleda.

Enamiku selle raamatu piltide autoriteks on taas koostajad. Fotosid on veel teinud Heigo Zimmer, Eeva Lauk, Emma Lauk, Kristel Lauk, Lea Täheväli, Maret Kaljulaid, Jorma Friberg, Hannariin Lamp. Pilte on ka Valter Nuumi, Riina Kaljulaidi, Ajaloomuuseumi, Pärnu Muuseumi, Saaremaa Muuseumi, Ruhnu Muuseumi, Eesti Rahva Muuseumi, Tallinna Linnamuuseumi, Rahvusarhiivi, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid kogust.

Toode on otsas