Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

Riigikogu Toimetised nr 48

Riigikogu Toimetised nr 48
gallery icon
Galerii

Riigikogu Toimetised nr 48

Riigikogu Toimetiste värske number keskendub riigireformile

Väljaande 48. numbris põhiosa on pühendatud riigireformile ja uurib, kuidas saaksime teha mõnd asja hoopis teisiti, kui seni on tehtud.

Vandeadvokaat, Riigireformi Sihtasutuse nõukogu esimees (2018-2019) Jüri Raidla kirjutab sellest, kuidas võiks riigireform olla Eesti riikluse tuleviku teenistuses. „Kui see reform tuleb, on põhjust pidada Eesti riikluse tulevikku selgeks ja helgeks,“ ütles Raidla.

Riigireformist ja riigivalitsemise tulevikust annab ülevaate Rahandusministeeriumi riigihalduse ja avaliku teenistuse osakonna nõunik Gerly Elbrecht. Eksperimentaalse poliitikakujundamise eeliseid ja väljakutseid analüüsib koos hulga kaastöölistega Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi professor Ringa Raudla.

Riigireformile ja riigivalitsemise tulevikule Eestis keskendub ka RiTo vestlusring, kus osalesid Jaak Aab ning Enn Eesmaa Eesti Keskerakonnast, Raimond Kaljulaid Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, Maris Lauri Eesti Reformierakonnast, Andres Metsoja Isamaast ja Igor Taro Eesti 200-st. Samal teemal lisas kirjaliku arvamuse Jaak Valge Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast.

Tallinna Tehnikaülikooli Targa linna tippkeskuse asutajadirektor ja noorprofessor Ralf-Martin Soe kirjutab sellest, kuidas muuta tänapäevast linna nutikaks.

Rubriigis „Poliitiline mõte“ võib lugeda Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi politoloogia nooremteaduri Karl Lembit Laane kirjatööst, kuidas Lääne vabariikluse mõttelugu mõjutas Eesti Vabariigi loomise arutelusid. Laane on Riigikogu Kantselei asutatud August Rei parlamendiuuringute stipendiaat.

MTÜ Vaba Ukraina vabatahtlik Andrus Rumm kirjutab kodumaise kaitsetööstuse väljakutsetest. Ukraina sõda on näidanud, kui oluliseks on muutunud droonide kasutamine lahingutegevuses.

Lugeda on veel uuringud noorte väärtustest, turbakasutusest, elanike mõjutatavusest ja retsidiivsusest vanglast vabanenute hulgas.

Saadavus kauplustes

17,55 €

delivery icon