Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

PROKRUSTESE SÄNG
Galerii

PROKRUSTESE SÄNG

Prokrustese säng“ on Liibanoni-USA päritolu esseisti ja õpetlase Nassim Nicholas Talebi (s 1960) teravmeelne aforismide kogumik, milles ta arutleb selle üle, kuidas me langetame otsuseid maailmas, millest me aru ei saa, paljastades nii meid ümbritsevaid pettekujutelmi ja uskumusi.

Raamatu pealkiri pärineb Vana-Kreeka mütoloogiast, kus leidub lugu sadistlikust Prokrustesest, kes oma külalisi kas pikemaks venitas või lühemaks lõikas, et need tema pakutud voodisse täpselt ära mahuks. Just nii toimib Talebi hinnangul nüüdistsivilisatsioon, kus inimesed muutuvad, järgides tehnoloogia arengut, reaalsust peetakse valeks, kui see ei vasta majandusmudelitele ja intelligentsust määratletakse selle järgi, mida mõõta annab.

New Yorgi Ülikooli auprofessor ja endine börsikaupleja Taleb veedab suure osa ajast kohvikutes elu üle mõtiskledes. Tema raamat „Must luik“ püsis üle aasta New York Timesi menukite edetabelis ja The Sunday Times nimetas selle üheks kaheteistkümnest mõjukamast raamatust pärast Teist maailmasõda.

Saadavus kauplustes

23,99 €

Püsikliendile

22,79 €