Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

MÕTTEID KREEKA MÜTOLOOGIAST JA MÕTLEMISEST

MÕTTEID KREEKA MÜTOLOOGIAST JA MÕTLEMISEST
Galerii

MÕTTEID KREEKA MÜTOLOOGIAST JA MÕTLEMISEST

Raamat kirjeldab müütide teket ja väidab, et kreeklaste loodud müüdid jumalatest, titaanidest ja muistsetest kangelastest peegeldavad nende arusaama maailma arengust ja inimeste omadustest. Näiteks meeste olemust peegeldavad hästi müüdid, mis tegelevad Prometheuse ja tema vendadega. Sealt kerkib esile järeldus, et inimese lõi ettemõtlemine, kuid meheks saamiseks on vaja ka jõudu ja vastupidavust. Naiste olemus on aga palju rikkalikum ja nende saatust ja võimu määrab seksuaalsus ja emakoda.

Katrin Saali Saul soovitab:
“See raamat on inimesele, kes on huvitatud nii Antiik-Kreeka müütidest kui psühholoogiast. Endel Talviku sügavad teadmised mõlemast valdkonnast võimaldavad lugejal vaadata müütiliste tekstide taha ja mõtiskleda, mille pärast on need müüdid tekkinud ning analüüsida müütide sümboleid. Endel Talvik suudab viia lugeja mõistmiseni, kuidas lood Pandorast, Iokastest, Zeusist, Prometheusest, Oidipusest ja teistest antiiksetest tegelastest peegeldavad tegelikult ka tänapäevase inimese hingemaastikul toimuvat.

Müüdid räägivad ju alati inimese olemusest. Kas inimloomus on muutunud Antiik-Kreeka ajaga võrreldes? Tundub, et mitte. Näiteks Zeusi ja Hera jumalik abielu oli täidetud samasuguste kärgpere probleemidega nagu meiegi ajal.

Ka Antiik-Kreeka müütides tegelased armastavad, loovad uut ja paremat maailma, aga ka imetlevad ennast, kadetsevad, rivaalitsevad. Ka müütides tehakse kangelastegusid ja viseldakse väikluse võrgus. Just samamoodi nagu meiegi 21. sajandil.”

Saadavus kauplustes

43,99 €

Püsikliendile

41,79 €