Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

MU SÜDA ON MINUGA. ŠOTLASTE KUNINGANNA MARY STUARTI ELU

MU SÜDA ON MINUGA. ŠOTLASTE KUNINGANNA MARY STUARTI ELU
Galerii

MU SÜDA ON MINUGA. ŠOTLASTE KUNINGANNA MARY STUARTI ELU

Mary Stuarti elu oli ennenägematult dramaatiline ja sündmusrikas. Ta krooniti Šotimaa kuningannaks, kui ta oli üheksa kuud vana. Kuueteistaastaselt sai temast Prantsusmaa kuninganna ja kaheksateistkümneselt asus ta oma sünnijärgsele troonile Šotimaal, valitsedes üht Euroopa kõige lõhestunumat õukonda, mida killustasid usukonfliktid ja võimuiha. Ta juhtis oma vägesid lahingusse nii võidus kui ka kaotuses, oli tunnistajaks oma teise abikaasa mõrvale ja abiellus tema mõrtsukaga. 25. eluaastal sai temast oma peamise rivaali Elizabeth I vang ja selleks jäi ta elu lõpuni.

Tunnustatud ajaloolane John Guy toetub oma biograafias unustatud arhiiviallikatele ja põrmustab müüdid, mis on seni ümbritsenud seda üht lummavamat naist Euroopa ajaloos. Raamatu põhjal on valminud suurejooneline ajalooline mängufilm „Mary, šotlaste kuninganna”, mille on lavastanud Josie Rouke ning milles mängivad peaosi Saoirse Ronan ja Margot Robbie.

Rahva Raamatu kirjastaja René Tendermann soovitab: "Tunnustatud ajaloolane John Guy on puhunud tolmu maha ajalooürikutelt (ja seda sõna otseses mõttes) ning on kirjutanud raamatu, mis haarab lugeja juba proloogi esimesest leheküljest. Ma soovitan lugejal uurida ja puurida esimestel lehekülgedel olevaid sugupuid ja kaarte, et nimede rägastik segadusse ei ajaks ja tegelaste sugulussuhted selgeks saaksid."

Saadavus kauplustes

29,50 €

Püsikliendile

28,03 €