Kohaletoimetamine on tasuta!
Leslie Leino "Minu Hiina" jutustab eestlase seiklustest ja saavutustest tohutus Hiinas. Minna hiiglasuurde ülikiirelt arenevasse Hiinasse, õppida selgeks hiina keel – mitmed proovivad, vähestel õnnestub. Ent eestlane Leslie on suutnud midagi enamat: ta elab ja töötab Hiinas, ta on sulandunud keskkonda – niivõrd kui see „valgel suurninal” õnnestub – ja ta tunneb sealse ühiskonna toimimise telgitaguseid. Lugejaile avaneb kummaline pilt arusaamatust mõttemaailmast ja iseäralikest käitumisnormidest, hiiglaslikest mastaapidest ning ootamatust muutumisest. Autori vaatenurk on kahetine, kord seesolijalikult emotsionaalne ja vahetu, kord välisvaatlejalikult kiretu ja analüüsiv. Põnevaks lugemiseks on ülevaated eestlaste külaskäikudest Hiinasse, ärimehi seal ootavatest komistuskividest ning Hiinaga seotud enim levinud väärarusaamadest.
"Kaks Eesti ettevõtjat lendasid Hiinasse Chengdusse, kuhu ma neile vastu läksin. Kohale jõudes selgus, et Hiina partnerite tehas asub hoopis Hangzhous ehk 1500 km Chengdust ida pool. 1500 km on Tallinna ja Brüsseli vahemaa. Euroopa mõistes tundub täiesti arulage, et ostad pileti näiteks Londonisse, kuigi tegelikult pead minema hoopis Rooma. Hiinas selliseid asju juhtub, sest Hiina on ju Hiina – vahemaad võivad ulatuda 5000 kilomeetrini.
Küll siis läks kiireks! Esimese asjana läksime rongijaama, et Chengdust kiirelt minema saada. Neljatunnise piletijärjekorra läbimise järel saime teada, et rong sõidab Chengdust Hangzhousse 36 tundi. Eesti ettevõtjad läksid närviliseks. „Ei, rongiga me ei lähe. Ma ei taha 36 tundi rongis loksuda. Tagasisõiduga koos teeb see 72 tundi rongis. Mitte mingil juhul! Lähme lennukiga. Palju lennupilet kolmele maksab?“"
Loe siit "Minu Hiina" raamatukatkendit.