Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Miljoni esimene
gallery icon
Galerii

Miljoni esimene

Raamat on emotsionaalne kirjeldus Džohhar Dudajevi elust ning tema tegevusest Tšetšeeni Vabariigi Itškeeria esimese presidendina.
Koos perega saadeti Džohhar päris pisikesena asumisele Kasahstani. Läbi ränkade katsumuste saab Džohharist esimene tšetšeeni rahvusest Nõukogude Liidu õhujõudude eliitvägede kindral. Tšetšeenidele kui Nõukogude Liidus põlatud rahvusele seatud tõkked õnnestus tal ületada ainuüksi tänu lakkamatule ja pingelisele tööle ning tohututele tahtepingutustele.
Selle raamatu autor Alla Dudajeva on niisama erakordse elukäiguga inimene nagu tema abikaasa Džohhar. Tavaline venelanna, kunstnikunatuur, kes abiellub tubli ohvitseriga. Sünnivad lapsed, järk-järgult edeneb mehe karjäär -- kõik on nagu tavaliselt. Ja ühtäkki on ta meeleheitlikult oma vabadust kaitsva rahva presidendi abikaasa, esimene leedi. Ja kohe seejärel: uskumatute julmuste tunnistaja.
Džohhari surm ja esimese Tšetšeenia sõja lõppemine Hassavjurti rahulepingutega, mis mõlemad on pöördelised sündmused, on selle mälestusteraamatu võrdväärsed finaalid.
Autor kirjeldab sündmusi kui kunstnik või kui eepiliste sündmuste pealtnägija. Alla Dudajeva ei ole poliitikaanalüütik. Ennekõike on selle raamatu kirjutaja armastav naine. Alla Dudajeva mälestustel on Eesti lugeja jaoks lisaväärtus -- Dudajevid elasid neli aastat Tartus ja see oli aeg, mis eelnes vahetult Džohhari tormilistele aastatele Tšetšeenia presidendina.
Raamat sisaldab ka Tšetšeenia rahva ja riigi tähtsamate sündmuste kronoloogiat koostajaks Andres Herkel.
Saadavus kauplustes
basket icon

Toode on otsas