Kuhu oleks ettevõtjal Eestis pikemas perspektiivis kasulik investeerida? Mida peab tegema riik, et kasvaks tema elanike reaalsissetulekud ja ettevõtete võime eksportida? Millised peaksid olema avaliku sektori poliitikad, et võimaldada ettevõtjal senisest odava tööjõu ja loodusressursi kasutamisest erinevaid äristrateegiaid? Millised võiksid olla Eesti kui väikese üleminekuriigi valikud, kes ei saa endale lubada suuri investeeringuid paljudele erinevatele aladele?
Just tööstuse areng loob eeldused teenindussektori laienemiseks ja maaelu arenguks ning kogu ühiskonna elatustaseme tõusuks. Kuigi selle raamatu vaade tulevikku on selgelt tehnoloogilise arengu, tööstuse ja majanduse konkurentsivõime keskne, ei pea autorid laiemalt keskkonna või ühiskondliku arengu alast diskussiooni kuidagi vähem oluliseks. Eesti edu ei sõltu mitte ainult tööstuse arengust, investeeringutest haridusse, teadusesse ja tehnoloogiaarendusse, vaid samavõrd ka sotsiaalpoliitikast, tööturumeetmetest, konkurentsi-, keskkonna- ja maaelu poliitikast – riigi toimimisest kõige laiemas tähenduses.
Nii püstitab ka järgnev analüüs rohkem ühiskonnas läbi mõtlemist ja diskuteerimist vajavaid küsimusi kui püüab pakkuda lõpliku tõena kõlavaid valmis vastuseid.
Sisu:
Teadmistepõhise majanduspoliitika lähtealused Teaduse ja tehnoloogia võtmevaldkonnad Eesti sotsiaal-majanduslikud väljakutsed Eesti konkurentsipositsioon Euroopas Poliitikasoovitused