Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

MAARJA NUUT & RUUM - WORLD INVERTED (2020) LP

MAARJA NUUT & RUUM - WORLD INVERTED (2020) LP
Galerii

MAARJA NUUT & RUUM - WORLD INVERTED (2020) LP

Maarja Nuut ja Ruum (Hendrik Kaljujärv) on alati eiranud tavasid. 2016. aastal alanud koostöö on hõljunud žanrite ja stiilide vahel nagu lakkamatult moonduv vari. Nende täispika debüüdi „Muunduja“ (UK leibel 130701, 2018) nimi võtab selle püsimatuse täiuslikult kokku. Eesti plaadifirma Õunaviksi alt ilmuv uus album "World Inverted" viib selle idee veel kaugemale – nende muusika vastuolulisusest saab lausa voorus.

"Selline see maailm ongi,“ ütleb duo selgituseks. „Igal jõul on vastasjõud ja iga hetke sees on pahupidi pööratud maailm. Meie eesmärgiks on asetada need kaks vastandit ühte kehasse." Nii südame kui mõistusega tegelev „World Inverted“ on sündinud nende kogemustest, mis on saadud kunstist, üksteiselt, elult. See on seisukohavõtt neilt kui loojatelt ja esindab teatavat ideaali sellest, kuidas asjad võiksid olla.

Kõlalt rikkalik „World Inverted“ on instinktiivne plaat, täis huvitavaid tekstuure ja tujusid. Duo abstraktsed kõlapildid on siin eelmise plaadiga võrreldes pehmemad ja õrnemad, läbi kõigi seitsme loo voogab vaikne madalnivool ümin. Ometi kutsub duo ka selles raamistikus esile salapäraseid ja sügavaid emotsioone. Vahel on muusika tontlik, ent lapselikult süütu, teinekord jälle süngelt manitsev ja kurjakuulutav.

Hõõrdumine kontrastide vahel annabki plaadile soojuse ja vitaalsuse, lood on tembitud hapruse, lootuse ja hingelisusega. Nagu suurem osa Maarja ja Hendriku koostöösuhtest seni on ka see uurimus inimlikkusest ühtaegu nii lohutav kui eufooriline.

Plaadi kaks singlilugu on “World Inverted” ja “Underneath There Is”, mis mõlemad on Youtube’s kuulatavad-vaadatavad ka koos videoga. Mõlema režissöör on Taavi Arus. Albumi miksis Evar Anvelt ja masterdas Helmut Erler legendaarses Berliini helistuudios Dubplates & Mastering. Ümbrise kujunduse autor on Eiko Ojala.

Saadavus kauplustes

25,99 €

Püsikliendile

24,69 €