Maailmasõda
«Maailmasõja» esimene trükk ilmus 1932. a. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste väljaandel piiratud trükiarvus. Siinne teine, õigekeelsuselt kaasaegsemaks parandatud, aga muidu muutmata trükk, millele on lisatud saatesõna ja autori elulugu Hannes Walterilt, on välja antud kolonel Herbert Grabbi 100. sünniaastapäevaks.
Raamatus «Maailmasõda» leiab põhjalikku käsitlust nüüd Esimese maailmasõja all tuntud suur sõda aastatel 1914-1918.
Kolonel Herbert Grabbi keskendub sõja strateegilisele küljele ja tähtsamate lahingute käigule. Loeme Saksa kindralstaabi kuulsast Schlieffeni plaanist, mida täiendas von Moltke vanem ja kuidas von Moltke noorem seda 1914. a. püüdis ellu viia. Saame kirjelduse Marne´i lahingust Pariisi lähistel ja Tannenbergi lahingust, kus sakslased purustasid kaks Vene armeed Ida-Preisimaal. «Jooksus merele» püüdsid nii sakslased kui prantslased-inglased haarata teineteise lahtist põhjatiiba. Läänerindel kujunes kurnav ja ohvriterikas positsioonisõda, mis kulmineerus lahingutes Verduni kindluste pärast. Kuuleme sõjategevusest Austria-Ungari ja Vene vägede vahel Galiitsias, sõjast Balkanil ja Itaalia rindel, inglaste läbikukkunud dessantoperatsioonist Türgis, Gallipoli poolsaarel. Vaadeldakse Venemaa lüüasaamis ning vaagitakse Saksamaa kaotuse põhjuseid.
Ulatuslikus saatesõnas lisab Hannes Walter täiendusi Esimese maailmasõja ajaloole uuemate uurimuste valguses.
Raamatus trükitud kolonel Grabbi eluloos leiab pikemat käsitlust Norilskisse viidud ja seal hukkunud Eesti ohvitseride saatus. Arhiividokumentide põhjal esitatakse uuemaid andmeid.
Lahingukirjelduste mõistmist hõlbustavad eraldi vihikuna kaasas olevad lahinguskeemid.