Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Lewise malenupud
gallery icon
Galerii

Lewise malenupud

Šotimaal tuulisel Lewise saarel voolab üks järv veest tühjaks ja nähtavale ilmub järve põhjas lamanud väikese lennuki vrakk.
Elu Lewise saarel, Šotimaa metsiku, kuid kauni loodusega kauges nurgakeses, kulgeb endiselt pidevas võitluses loodusjõududega.

Fin Macleodist on saanud Lewisel eraomanduses oleva maavalduse turvaülem ja tema ülesandeks on teha lõpp saarel toimuvale suuremahulisele salaküttimisele ja röövpüügile. See töö viib ta uuesti kokku Whistler Macaskilliga, kohaliku röövpüüdja, Fini teismeea sõbra ja ammuse saladuse teadjaga.
Aga kui nende taaskohtumise tagajärjed vägivaldse ja pahaendelise suuna võtavad, mõistab Fin, et tõe välja selgitamine võib hävitada tuleviku.

Triloogia kolmandas osas leiavad lahenduse mitu olulist küsimust, mis on varasemates raamatutes lahtiseks jäänud. Lahenduse, mis sobib May kirjeldatud süngele ja tuulisele Lewise saarele selle äratuntavalt raske, mineviku taagast laetud õhustikuga.

Peter May (20.12.1951) on nii Euroopas kui ka Ameerikas kirjandusauhindu võitnud Šoti telestsenarist ja kirjanik. Tema raamatuid on ainuüksi Ühendkuningriigis müüdud üle kahe miljoni eksemplari ja ta on oma krimiraamatute eest võitnud rohkesti auhindu. Paljudesse keeltesse tõlgitud Lewise triloogia saab suurepärase lõppakordi: kolmas osa „Lewise malenupud“ on järg raamatutele „Mustmaja“ ja „Lewise mees“.

Jaan Martinson soovitab: "Lewise saare triloogia sai lõppvaatuse, mis jättis suure okka hinge – kahju, et otsa sai. Lewise malenupud on Lewise inimesed ehk nagu raamatut sisse juhatava luuletuse esimene rida ütleb: „Siin saatus malenditena kohtleb meid...”. Peategelane Fin Macleod on lahkunud politseitöölt ja naasnud koju, Lewisele. Ühel hullul hommikul põrnitseb ta sõbra ja vaenlase Whistleriga öösel kadunud järve... Mille põhjas on 17 aastat tagasi kadunud väikelennuk, lennukis ränkade vigastustega Roddy surnukeha. Või õigemini see vähene, mis temast alles on jäänud. Sealtmaalt rullub lahti minevik, et kohtuda olevikuga melanhoolses loos, mille taustaks on kaunis ja metsik loodus, raju ilm ning arusaam, et võitjaid siin olla ei saa."

Saadavus kauplustes

23,99 €

delivery icon