Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

Läänemere turvakontroll. Kui sõjaoht tagasi tuli

Läänemere turvakontroll. Kui sõjaoht tagasi tuli
gallery icon
Galerii

Läänemere turvakontroll. Kui sõjaoht tagasi tuli

Kui Venemaa 2022. aasta veebruaris Ukrainat ründas, muutus julgeolekuolukord kogu Läänemere piirkonnas: Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Saksamaal, Taanis, Rootsis ja Soomes. Kuidas mõjutavad iga riigi ajaloos ja naabrussuhetes peituvad põhjendused seda, kuidas uuele ohule reageeritakse? Millised jäljed toovad Hansaliidust NATOsse?

Politoloog Kristi Raik: „Raamat viib lugeja hoogsale retkele ümber Läänemere, tutvustades erinevaid kohalikke vaateid regiooni pingelisele julgeolekuolukorrale. Kaasahaaravalt kirjutatud reisiloos põimuvad kirjeldused randadest ja metsadest, intervjuud kohalike elanikega ning sissevaated riikide ajalukku ning välis- ja julgeolekupoliitikasse.
Raamat annab ülevaate piirkonna laiapindsest julgeolekust, hõlmates nii sõjalist kaitset, küberohtusid, migratsiooni kasutamist relvana kui ka energiajulgeolekut.
Lood Eesti häkkerite tegevusest Ukraina toetamiseks, Lätis elavate Nõukogude armee pensionäride vaadetest lähiajaloole ning Leedu piirivalvurite kogemustest, kes takistasid aasta jooksul umbes 18 000 illegaalset piiriületust Valgevenest, pakuvad põnevaid vaatenurki ja uusi infokilde ka regiooni julgeolekut igapäevaselt jälgivale lugejale. Kirjeldused Saksamaa, Taani, Rootsi ja Soome jõupingutustest, et kasvanud ohtudega toime tulla ja varasemaid poliitikaid ümber hinnata, aitavad mõista Läänemere julgeolekuolukorra pöördelist ajajärku ja Venemaa Ukraina-vastase sõja laiaulatuslikku mõju.“

Kaja Kunnas (snd 1968) on ajakirjanik ja kirjanik, kes on paarkümmend aastat vahendanud Eesti, Läti ja Leedu sündmusi Soome meediale, peamiselt ajalehele Helsingin Sanomat. Tal on Helsingi Ülikooli riigiteaduste magistrikraad. Kaja Kunnas on varem kirjutanud kaks raamatut, neist teise – „Ülelahe suhteraamat. Uue ohu aastad“ (eesti keeles 2017. a) – koos Marjo Näkkiga.

Marjo Näkki (snd 1976) on ajakirjanik ja kirjanik, kes on töötanud Soome rahvusringhäälingu YLE, MTV3 ja Soome uudisteagentuuri STT Läänemere, Balti ja Venemaa korrespondendina. Ta on juhtinud YLE raadio 1 saadet „Ykkösaamu“ ja peaministri intervjuutundi. Lisaks eelmisele ühistööle Kaja Kunnasega on Marjo Näkkilt varem ilmunud raamat „(Soome)maalt ja hobusega“ (eesti keeles 2011. a).

Saadavus kauplustes

19,99 €

delivery icon