Rahva Raamat logo
Kategooriad
  • Sisene
Rahva Raamat logo
Kategooriad
KAS PÕRGUS LINNUD VEEL LAULAVAD? ARMASTUSE JA ELLUJÄÄMISE LUGU
Galerii

KAS PÕRGUS LINNUD VEEL LAULAVAD? ARMASTUSE JA ELLUJÄÄMISE LUGU

Loe arvustusi (0)+ Lisa arvustus

Vähemalt kümme tuhat liitlaste sõjavangi oli kokku aetud keskaegse linna väljakule, ümberringi sakslastest valvurid. Öö oli laskumas, päev oli olnud hall ja kõle. Vangide näol lasus kurbus – kogu lootus oli kadunud, neid ühendas häda. Mõni oli verine ja murdumas, mõni jalul hinge heitmas …

Maailm seisab teise maailmasõja lävel. Horace Greasley on kahekümneaastane noormees, kes pärast seitsmenädalast väljaõpet Leicesteri rügemendi 2./5. Pataljoniga leiab end Põhja-Prantsusmaa poristelt väljadelt vastamisi Saksa armeega, laskemoonaks vaid kolmkümmend padrunit.

Kuid tõeline võitlus ootab Horace’i alles ees: 25. Mail 1940 võtavad sakslased Horace'i vangi ning algab piinarikas teekond Poolas asuvasse vangilaagrisse.

Kui Horace kohtub Rosaga, tundub mehele, et saatus on visanud talle päästerõnga. Horace riskib kõigega, et oma armastatuga kohtuda, süstides seeläbi lootust oma kamraadidesse ja osutades vastupanu ühele ajaloo jõhkraimale režiimile.

Tõsielul põhinev lugu mehest, kellel õnnestus korduvalt sõjavangilaagrist põgeneda ning sellest, kui palju lootust suudab anda armastus.

Saadavus kauplustes

38,99 €

Püsikliendile

37,04 €