Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Isa traksid
gallery icon
Galerii

Isa traksid

Isa traksid on südamlik lugu Oulust pärit vennaste lapsepõlvest. Raamatus kirjeldatakse tarmukate ja oma ea kohta hakkajate vellede seiklusrohket elu sõjaaegses Oulus.
Kirjeldatakse poiste pere-elu tragikoomilisi argisündmusi enne ja pärast Teist Maailmasõda. Raamatu keskmeks on Matti ja Olli liigutav sõjalastena veedetud aeg Rootsis ning naasmine Soome sõjajärgsesse, kehva olustikku.
Paljude teiste sõjalaste saatustega võrreldes oli enam kui kaks aastat kestnud Rootsis veedetud aeg poistele meeldiv kogemus. Nad tahtisd välismaale pakku minna, tegutsesid selle nimel, said ema pehmeks räägitud ja reis sai teoks.
Lugu jätkub peategelase, Matti naasmisega, teismeealise üleelamiste ja seksuaalse ärkamisega.
Raamat annab Eesti lugejale ülevaate, milline oli Soome eluolu seitsmekümne aasta eest.
Raamat sai alguse kui kirjaniku eneseanalüüs, mõistmaks mismoodi elu jooksul kogetu on teda voolinud ja kujundanud. Hiljem tärkas idee, et lugu võiks huvitada laiematki lugejaskonda.

Kirjanikust:
Kauko Kosunen sündis aastal 1934 Soomes, ’põhjala valges linnas’ Oulus. Töötas müügi- ja turustusalal. Pensionile jäi Soomes elektroonikatehase turustusjuhi ametipostilt.
Praegu veedab kirjanik suurema osa suvest Eestis, veetlevas supluslinnas Haapsalus mereäärses majas, kus ka antud raamat alguse sai. Kirjutamisele lisaks tegeleb kirjanik õlimaali ja lõõtsamänguga.
basket icon

Toode on otsas