Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

HÜVASTI, HÄRRA MUFFIN
Galerii

HÜVASTI, HÄRRA MUFFIN

„Hüvasti, härra Muffin“ on lugu seitsmeaastasest meriseast, kelle elukohaks on kummuli keeratud sinine karp. See on nagu maja, ukse ja korstnaga. Maja ees on papist postkast. Vahel on seal tükike kurki, vahel mandel. Härra Muffin vaatab alati hoolikalt järele, kas postkastis ka kirju on.

Kunagi oli härra Muffin noor ja tugev merisiga, kes suutis tassida pirakaid kurke. Nüüd on ta vana, väsinud ja hall. Mandlit näksides mõtleb härra Muffin elatud elule. Ühel kolmapäeval hakkab tal järsku kõht valutama ...

„Hüvati, härra Muffin“ on väike võluv raamat armastusest, elust ja surmast, suurepärane lugu elust lahkumisest. Kirjaniku arvates on oluline lastele selgitada, et surm on midagi lõplikku, et eluga tuleb ettevaatlikult ümber käia. Et päriselus ei ole nii nagu arvutimängus, kus täna surnud tegelane homme jälle ellu ärkab. Lapsele peab võimaldama ka kaotusvalu ja leina läbielamist.

Aastal 2002 sai Ulf Nilsson koos illustraatori Anna-Clara Tidholmiga härra Muffini loo eest Rootsi kõige prestiižikama ehk Augustpriseti kirjandusauhinna. Samal aastal valisid rootslased selle raamatu aasta parimaks lasteraamatuks.

Kui rootslased arvasid, et härra Muffinil peaks olema koht igas Rootsi kodus, siis võiks talle olla koht ka igas Eesti kodus.

Ulf Nilsson (s. 1948 Helsingborgis) on Rootsi üks tuntumaid ja tunnustatumaid kirjanikke.Tema ampluaa on lai hõlmates kõike alates lasteraamatutest ja lõpetades romaanidega. Nilssoni raamatud on täis huumorit, soojust ja fantaasiat, tihti ka talle endale suunatud kerget irooniat. Kirjaniku teoseid läbib punase niidina headuse võit kurjuse üle, ta kaitseb alati lapsi. Nilsson käsitleb oma teostes muuhulgas ka laste soovi olla tunnustatud ja nähtud ning seda, kuidas valitseda oma hirme, kui on vaja kellegi kaitseks välja astuda. Aastal 1992 alustas kirjanik Lundi ülikoolis piibliuuringuid. Mitte sellepärast, et ta oleks aktiivne uskilik, vaid sellepärast, et see teema teda huvitas. Ulf Nilsson on aastate vältel pidanud mitmeid koduloomi ja tihti on tema raamatute peategelasteks inimlike omadustega loomad. Mitmetest Nilssoni raamatutest on saanud ooperid, filmid, lasteetendused, raadiokuuldemängud ja kirjamarkide motiivid. Aastal 2002 sai Ulf Nilsson koos illustraatori Anna-Clara Tidholmiga Rootsi kõige prestiižikama Augustpriseti kirjandusauhinna oma raamatu ”Head aega, Mr. Muffin” eest. Samal aastal valisid rootslased selle raamatu aasta parimaks lasteraamatuks.

Augustpriset vastab oma tähtsuselt Soome Finlandia auhinnale.

Toode on ajutiselt otsas