Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Hiirami võti
gallery icon
Galerii

Hiirami võti

Kui vabamüürlased Christopher Knight ja Robert Lomas alustasid vabamüürluse lätete otsimist, polnud neil aimugi, et nende uurimistöö kulmineerub Jeesus Kristuse ja Jeruusalemma algkiriku tõepärase loo kirjutamisega. Jeesusest ja tema äärmusjuudi sektist avanes tavapärasest sootuks erinev pilt ning autorid jõudsid järeldusele, et tänapäeva vabamüürluse võtmetähtsusega rituaale kasutati selle sekti initsiatsioonitalitustel. Olles järjekindlalt analüüsinud ja võrrelnud muistseid Egiptuse tekste, uut ja vana testamenti, varakristluse ja rabide kirju, Surnumere rullraamatuid ning vabamüürluse rituaale, rekonstrueerisid nad Jeesuse ja tema venna Jaakobuse unustusse vajunud loo ning kirjeldasid nende püüdu luua maa peal taevane kuningriik, kasutades selleks samasuguseid kombetalitusi nagu tänapäeva vabamüürlased.
Ristiusu kiriku loomist näidatakse poliitilise ettevõtmisena, millel oli vähe seost mehega, keda meie nimetame Kristuseks. Varakristlased matsid oma kõige väärtuslikumad rullraamatud Herodese templi alla veidi enne seda, kui nemad ise ja linn aastal 70 roomlaste käe läbi hukkusid. Rohkemi kui tuhat aastat maailmale kadunud tekstid kaevas salaja välja ja tõlgendas Templiordu, kes need muistsed õpetused ja rituaalid ka omaks võttis.
Raamatu autoritel läks korda dešifreerida vabamüürlaste rituaali varjatud salavihjed, mis osutusid võtmeks, millega avati Jeesuse rullraamatute viimane puhkepaik: imepärane pühamu, Herodese püstitatud ja ammu rusudeks varisenud pühakoja detailne rekonstruktsioon, mille ehitasid templirüütlite ja esimeste nüüdisvabamüürlaste järglased umbes 500 aastat tagasi. Jeesuse tõelised õpetused on säilinud ja ootavad väljakaevamist.

Christopher Knight (sünd 1950) on reklaami- ja kujunduskunstnik, keda huvitab ühiskonna käitumispsühholoogia ja uskumuste süsteem. Ta töötas palju aastaid tarbimispsühholoogina, tegeledes uute toodete kavandamise ja nende täiustamisega. 1976. aastal sai temast vabamüürlane.
Robert Lomas (sünd 1947) on elektriinsener, kes on tegelenud tahkisefüüsika uuringutega, esimeste personaalarvutite arendamisega ning aidanud luua ballastiliste rakettide juhtimissüsteeme. Praegu peab ta loenguid Bradfordi ülikooli juhtimiskorralduse keskuses. 1986. aastal sai temast vabamüürlane, kelle ettekanded vabamüürluse ajaloost äratasid Lääne-Yorkshire'i loožides suurt tähelepanu.
basket icon

Toode on otsas