Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

Elu Metsikus Läänes
gallery icon
Galerii

Elu Metsikus Läänes

1861. aastal hakkas nooruke Sam Clemens, keda tuntakse kirjanik Mark Twainina, postitõllaga sõitma Põhja-California kaevandusasulate poole, jäädvustades oma tähelepanekuid teele jäänud fauna, floora ja inimloomade kohta. Lõpuks jõudiski kollanokk Metsikusse Läände, kus ta pidas riigiteenistuja, hõbedakaevuri, kvartsiveski töölise ja viimaks reporteri ning rändlektori ametit. „Elu Metsikus Läänes“ on lustakas ülevaade neist eksirännakutest, mis viisid ta Nevadast Californiasse ja Hawaii saartele ja mille käigus Twain proovis õnne absoluutselt kõiges, mida saatus tema teele paiskas – enamasti ebaõnnestunult.

Ta mekib söögikõlbmatut peekonit, laket ja mormoonide vägijooke. Ta ostab endale ehtsa Mehhiko kenuskaela. Ta saab miljonäriks ja laostub uuesti. Teda ähvardab oht lumetormis surnuks külmuda, keset kõrbe uppumissurma surra, leelisjärve lainetes lahustuda ja metsatulekahjus kõrbeda.

See on elav ja meelelahutuslik ülevaade selle üliandeka kirjaniku teekonnast läbi Ameerika ajaloo ühe kõige paeluvama ajastu, mida iseloomustavad täielik seadusetus, kangelaslikkus, argpükslikkus, ahnus, lootus ja ahastus ning karmid tegelaskujud, vapustavad maastikud ja kokkupuuted indiaanlastega.

Mark Twain (1835-1910) eesti lugejale pikemat tutvustamist ei vaja, tema raamatuid hakati eesti keelde tõlkima juba tema eluajal ja see on jätkunud siiamaani. Ka on tema teoseid korduvalt lavalaudadele toodud. Tuntud eelkõige humoristina (USA huumoriauhind kannab tema nime), on talle omane ka terav, sageli sarkastiline pilk, mõnus eneseiroonia ja vahe ühiskonnakriitika. Twain jõudis elu jooksul kogeda tohutult palju ja suur osa sellest on jõudnud ta raamatuisse. Nii on see ka “Elu Metsikus Läänes” puhul. Ja kuigi Twaini puhul ei tea kunagi, kus lõpeb fakt ja algab fantaasia, siis kas pole just see ajast aega hea jutuvestja tunnus olnud?

Tõlkija ja kirjastaja Piret Lemetti (1967) lemmikuiks on lopsaka keelepruugiga, paljusõnalised ja sõnamängulised kirjanikud, samuti ei tule kahjuks huumorimeel. Ta on tõlkinud mitukümmend aastat ja tema ampluaa on väga lai. Muuhulgas kuuluvad tema ümber pandud kirjanike hulka Bill Bryson, Anne Griffin, Celeste Ng, Stella Gibbons, Jan Morris, Lawrence Durrell jpt.

Saadavus kauplustes

29,99 €

delivery icon