• Sisene
Rahva Raamat logo

Korv on tühi

EESTI VABADUSE RISTI KAVALERID
Galerii

EESTI VABADUSE RISTI KAVALERID

Loe arvustusi (0)+ Lisa arvustus

Teatmeteos annab algul ülevaate Eesti Vabadussõjast ning käsitleb Vabaduse Risti ja sellega seonduvat. Põhiosa raamatust moodustavad teenetemärgi pälvinute elulood koos nende fotodega. Lisatud on veel Vabaduse Risti põhikiri, aumärgi saanud kavaleride diplomite loend, sõdades hukkunute ja represseeritute nimekiri ning inglise-ja venekeelne lühikokkuvõte.

Eesti Vabaduse Rist on meie esimene riiklik teenetemärk, mis asutati 24. veebruaril 1919 iseseisvusvõitluses osutatud teenete tunnustuseks. Aastatel 1919–1925 annetas Eesti valitsus kokku 3225 Vabaduse Risti 3126 kavalerile, sealhulgas Verduni kangelaslinnale ning Briti, Itaalia ja Prantsuse tundmatule sõdurile. Lisaks Eesti kodanikele pälvisid Vabaduse Risti veel 18 välisriigi esindajad. Need olid Argentiina, Belgia, Briti, India, Itaalia, Jaapani, Kolumbia, Leedu, Läti, Poola, Portugali, Prantsuse, Rootsi, Soome, Taani, Ungari, USA ja Vatikani kodanikud.

Viimase Vabaduse Risti kavalerina lahkus 2000. aasta oktoobris meie hulgast Viljandimaal sündinud Karl Jaanus. Ta sängitati sõjaväeliste austusavaldustega Pilistvere kalmistule.

    Toode on otsas

    Jaga