Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

EESTI KOLLIJUTTUDE JA -SALMIDE KULDRAAMAT

EESTI KOLLIJUTTUDE JA -SALMIDE KULDRAAMAT
gallery icon
Galerii

EESTI KOLLIJUTTUDE JA -SALMIDE KULDRAAMAT

TEA Kirjastuse kuldraamatute sarja kolmeteistkümnes raamat toob lugejateni väikese hirmu ja närvikõdi. Lastele on alati meeldinud pimedas üksteisele õudusjutte rääkida. Südame alt võtab õõnsaks, kui ette kujutada, kuidas kummitused ja kodukäijad vanades majades ringi käivad, luupainajad magajaid vaevavad, näkid inimesi vetemaailma veavad, nõiad oma nõidustükke ja moondamisi teevad, vampiirid verd imevad, tulnukad inimesi kaasa viivad ... Brr!

Sageli võib üksi hämaras kodus endale kõiksugu asju ette kujutada: küll kolistab keegi voodi all, küll liigub keegi mujalgi ringi ... Palju hirmutavat on hämaras õueski, sest puude vahelt säravad vist kellegi silmad ja järsku lõhestab õhtuvaikust õõvastav hõige ja kellegi nutt ... Kes küll seal pimeduses olla võiks?

„Eesti kollijuttude ja -salmide kuldraamatus” on palasid nii eesti rahvaluulest kui tänapäeva autoritelt. Siin on luuletusi, muinasjutte, muistendeid ja tõsielulisi lugusid nii lähiminevikust kui ka aastasadade hämarusest.

Kuldraamatu esimeses osas „Kollide kokkutulek” tekitavad hirmujudinaid kollid, tondid, kummitused, kodukäijad, luupainajad, kratid, tulnukad ja vampiirid. Siit saame lugeda nii meie esivanemate uskumustest üleloomulike nähtuste kohta kui ka tänapäeva autorite samateemalisi jutte ja luuletusi.

„Paganad Paganamaalt” pajatab lugusid vanapaganast, kes sageli oma juhmuse ja lihtsameelsuse tõttu inimestele alla peab vanduma.

„Nõia elu, nõia elu ...” heidab pilgu nõidade ja moondajate tumedatele tegudele. Kuid kas iga nõiana tunduv kuju alati nõid ongi?

„Salapärast metsapõues ja vetevallas” praotab ust looduse hingestatud maailma. Juba vanadel aegadel teati, et loodusega tuleb hästi läbi saada, muidu võivad tagajärjed veel kaua tunda anda.

Viimane osa „Hirmul on suured silmad” peaks appi tulema kõigile lastele, kes ei julge magama jääda või kardavad üksi kodus olla. „Kui kolli ei karda, siis kolli ei tulegi. Kui kolli ei karda, siis kolli ei olegi,” ütleb ema väikesele Kaurile Tiia Toometi jutus „Hirmulugu”. Kuldsed sõnad!

Põnevaid lugemiselamusi, avastamis- ja äratundmisrõõmu ning kollihirmust ülesaamist kogu perele!

close icon

Toode on otsas