Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

E-RAAMAT: SAMAANI TEE
Galerii
E-Raamat

E-RAAMAT: SAMAANI TEE

USA antropoloogiadoktori Michael Harneri raamatu „Šamaani tee(The Way of the Shaman) eestikeelne tõlge Indrek Pargi sulest toob meie lugejani ühe lähteteose kogu maailmas järjest laienevast liikumisest, mis taasväärtustab inimese sidet maailmaga ja vastutust elu arengu eest maailmaruumis.

Kümnete aastatuhandete jooksul maakera eri paigus välja kujunenud tavad elu ja tervise hoidmiseks on omavahel hämmastavalt sarnased. Maailma eri paigus on šamanismile peamiseks ühendavaks jooneks sügav armastus ning respekt kõige elava ja oleva suhtes.

Michael Harneri raamat „Šamaani tee” erineb teistest kirjutistest oma praktilise suunitluse poolest. Autor ei piirdu vaid armastuse sõnumi vahendamise erinevate rituaalide kirjeldamisega, vaid kutsub inimesi üles oma elu muutma ja rakendama armastusel põhinevat suhet erinevatesse reaalsustesse.

Michael Harneri šamanismikontseptsiooni juurde kuulub tõdemus, et elu Universumis põhineb üksteise toetamisel ja aitamisel. Maailma eri rahvad on kogenud, et igal elaval inimesel on oma kaitsja ehk abiline. Kõige sagedamini tajub inimene teda mingi looma või linnu kujul, kuid sama olend võib end ilmutada ka inimese või taimena. 

Michael Harneri meetodist on šamanismi tutvustamiseks Eestis rääkinud tema õpilased: antropoloogid Jonathan Horwitz Taanist koos Heimo Lappalaineni ja Christiana Buckbee-Lappalaineniga Soomest. Heimo Lappalainen oli ka Pärnu antropoloogiafilmide festivali üks algatajaid. 

Saadavus kauplustes
4,99 €

4,53 €

-9%