Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

DISAIN, KUI KÕIK DISAINIVAD
Galerii

DISAIN, KUI KÕIK DISAINIVAD

Sissejuhatus sotsiaalset innovatsiooni edendavasse disaini.

Milline on disaini roll jätkusuutlikule mudelile siirduvas maailmas? Tänapäeval on igaüks meist mingil määral disainer. Viimasel paaril aastakümnel toimunud tehnoloogiline revolutsioon annab muutuste esilekutsumiseks varasemaga võrreldes määratult võimalusi. Ezio Manzini tänapäevaseks "disainipiibliks" peetav raamat toob näiteid Hiina kogukondlikust põllundusest Kanada tervishoius rakendatavate digiplatvormideni, interaktiivsest lugudejutustamisest Indias ühismajutusvormideni Milanos. Need lasevad meil heita pilgu juba nähtavale osale uuest kestliku tsivilisatsiooni maailmast, mis nüüd ülemineku käigus esile on kerkimas.
Laiaulatuslike muutuste faasis peavad nii üksikisikud kui ka organisatsioonid ja avalik-õiguslikud üksused oma olemasolu pidevalt ümber disainima, et määratleda oma ülesanne ja selle saavutamiseks vajaminevad tegevused. Ezio Manzini kaardistab võimalusi, mida disainieksperdid võiksid tähendusrikaste ühiskondlike muutuste esilekutsumiseks ja toetamiseks kasutada. Selleks tuleb taasavastada koostöös peituv jõud, mis viib väikesel, kohalikul, avatul ja ühendatul põhinevate organisatsioonivormide tekkeni.

Ezio Manzini (1945) on Itaalia disainiteadlane ja Politecnico di Milano auprofessor, kelle tähelepanu keskmes on jätkusuutlikkusele ja sotsiaalsele innovatsioonile suunatud disain; võrgustiku DESIS (Design for Social Innovation and Sustainability) algataja. Ta on kahel korral (1987, 2016) võitnud Itaalia disainiauhinna Compasso d’Oro.

Toode on otsas