Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

BUKI VÄRVIDE KEEMIA
Galerii

BUKI VÄRVIDE KEEMIA

Keemia õppimiseks…

Pakend sisaldab: värve (punane, sinine, kollane), punase kapsa pulbrit, 6 värvilist tabletti, katseklaasi, katseklaasi hoidjat, 1 mõõtelusikat, süstalt, segamispulk ja mõõduduklaasi. Samuti vajad: taimeõli, vett, valget äädikat ja sidrunimahla.

Katse 1: Vala mõõduklaasi 10ml taimeõli. Lisa kaks tilka sinist- ja neli tilka punast värvi ning sega komplektis oleva segamispulgaga. Vala värvuse omandanud õli katseklaasi. Õli hõljub vee pinnal. Värvid liiguvad katseklaasis. Õli ei segune veega ja on hüdrofoobne.

Katse 2: Vala katseklaasi 5ml vett ja 40ml taimeõli. Võta lusikaga enda valitud värviline tablett ja aseta see katseklaasi. Kui tablett vette kukub, tekivad mullid mis tõusevad pinnale. Võid lisada katseklaasi veel ühe tableti, et tekiks kahevärviline, laavalambi effekt. Ettevaatust, värv võib sõrmi määrida.

Katse 3: Vala esimesse tühja klaasi 200ml vett ja teise 200ml valget äädikat. Vala 50ml vett katseklaasi. Lisa punase kapsa pulbrit, pigistades 2 korda pudelit. Sulge katseklaas korgiga ja raputa seda.

Tõmba süstlasse 15 ml punase kapsa mahla, pihusta see veeklaasi ja vaata mis juhtub. Tõmba süstlasse 15 ml punase kapsa mahla, pihusta äädikaklaasi ja vaata mis juhtub. Punanse kapsa mahl muudab happega kokkupuutel värvi lillast punaseks. Kui valget äädikat pole, võib kasutada sidrunimahla.

Soovituslik vanus: 8+

HOIATUS! Ei sobi alla 3 aasta vanustele lastele. Väikesed osad - lämbumisoht.

Saadavus kauplustes

12,99 €

Püsikliendile

12,34 €