Kohaletoimetamine on tasuta!
Kui räägitakse aktiivsus- ja tähelepanuhäirest (lühend ATH), mõtleb enamus inimesi endiselt lärmaka ja ulaka poisi peale. Tüdrukute ja naiste raskused ning erivajadused jäävad kergemini varjule, kuna need väljenduvad tihti teistmoodi. Ei ole veel täpselt teada, miks see nii on, aga seda võivad põhjustada näiteks naissuguhormoonid või ka keskkonna suuremad nõudmised tüdrukute sotsiaalsele kompetentsile. Tihti avastatakse ATH tüdrukutel ja naistel hiljem kui poistel, mis põhjustab neile tarbetuid kannatusi ja teatud juhtudel ka tõsiseid tagajärgi.
Käesolev raamat annab põhjaliku ülevaate, mida me nüüdsel ajal teame ATH-ga ajust, sooliste erinevuste tähtsusest, elust ATH-ga ning soovitatud abi kohta. Raamat heidab pilgu paljude inimeste raskesse igapäevaellu, aga annab ka lootust, teadmisi ja kinnitust, et on olemas toimivad raviviisid. Prognoos paremaks enesetundeks ja igapäevaeluga hakkamasaamiseks on hea – kui abi otsitakse ja leitakse.
Lotta Borg Skoglund on tunnustatud rootsi psühhiaater. Ta töötab Karolinska Instituudis ja Uppsala Ülikoolis, on asutanud SMART Psykiatri kliinikud ja tegeleb teadustööga neuropsühhiaatria, vaimsete probleemide, hormoonide ja sõltuvusega seotud teemadel.
Eia Uus soovitab: "Inimesed, kes minu kui kogemusnõustaja juurde tulevad, kahtlustavad tihti, et neil on ATH ehk aktiivsus- ja tähelepanuhäire, aga „keegi ei suuda ju tänapäeval enam keskenduda“, „kõik ütlevad mulle, et nemad unustavad ka asju“ ja „ma peaksin lihtsalt ennast kokku võtma“. See raamat seletab imeliselt hästi (ja lühidalt-haaravalt), mis on ATH ja kuidas see naistel väljendub (mitte tingimata ringi jooksmises ja asjade unustamises!) Ma ei tea, kui palju olen kuulnud lauset: „Ma lugesin seda raamatut ja nutsin, sest see on ju minust!“"