Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

ASGARD. SKANDINAAVIA MUINASLOOD

ASGARD. SKANDINAAVIA MUINASLOOD
Galerii

ASGARD. SKANDINAAVIA MUINASLOOD

Sellest raamatust leiab 14 muinaslugu Skandinaavia jumalatest ja nende seiklustest, alates maailma loomisest kuni jumalate videvikuni. Lisaks lühike järelsõna Skandinaavia saagadest üldisemalt ja nimeregister.

Raamatu peategelasteks on Odin, Thor, Loki, Heimdall ja paljud teised Põhjamaade jumalad, kuid seda mitte hollywoodliku ulmemärulina vaid algupärasele Skandinaavia mütoloogiale tuginedes. Raamat pakub põnevat lugemist nii väikestele kui suurtele, kuid kindlasti ei saa märkimata jätta ka nende muinaslugude harivat külge.

Siit leiab lugeja lisaks vahvatele muinaslugudele ka ülevaatliku pildi Põhjamaade kunagistest jumalatest, maailmakorraldusest, müütidest ja saagadest. Selles kontekstis oleks vist kõige õigem neid võrrelda Vana-Kreeka müütide või näiteks armastatud lastekirjaniku Eno Raua poolt kirjutatud Eesti rahvuseepose Kalevipoeg ümberjutustusega.

Tegelikult on üllatav, et kõik me teame lugusid Trooja sõjast ja Odüsseuse rännakutest, tunneme Olümpose jumalaid Zeusi, Herat ja teisi, kuid kes oli Odin, Kõikide Isa? Kuidas Thor endale võimsa sõjavasara sai? Miks Loki Asgardi jumalatega tülli pööras? Kõikidele neile ja paljudele teistele küsimustele annab käesolev raamat lisaks põnevale lugemisele ka vastuse.

Toode on otsas