Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

ARNE OIT. SIIN ON SEE LAUL

ARNE OIT. SIIN ON SEE LAUL
Galerii

ARNE OIT. SIIN ON SEE LAUL

TEA kirjastus jätkab sarjas „Tuntud & tundmatu” Eest muusika suurkujude elu ja loomingu tutvustamist. Varem on sarjas ilmunud raamatud Raimond Valgrest, Uno Naissoost, Valter Ojakäärust.

Seekord käsitleb autor armastatud helilooja Arne Oidi lühikest eluteed ja annab ulatusliku ülevaate tema suurepärasest loomingust selle mitmekesisuses. Valter Ojakäär on rõhutanud, et Arne Oit oli üks neist erksa tunde ja mõttega loovisiksustest, kelle silmad ja kõrvad olid avatud kõigele, mis rahvast edasi viib, rikastab ja õilistab. Teda mäletatakse kui andekat heliloojat, head ja mehist inimest, kes ei alistunud ka siis, kui päevad juba loetuks said. „Tema laulude elu ja rõõmu ülistav põhitoon ei muutunud saatuse kiuste ja see on parim mälestus, mida helilooja endast jätta saab.”

Eri Klasilt lisame: „Arne Oidi viisiloomisanne oli eriline. Ükski ta meloodia pole konstrueeritud ega sulepeast välja imetud. Oidi laulud on haruldaselt meloodilised, kirjutatud südamest südamesse, nende kullaproov on väga kõrge. Inimesena oli Oit vaikse loomuga, väikse jutuga, väga südamlik ja hea huumorimeelega.”

Raamat on rohkete fotodega illustreeritud. Siit leiame ka isikunimede registri.

Toode on otsas