Shipping is free
Saksa-korea filosoof Byung-Chul Han lähtub oma essees mõttest, et läänelikes ühiskondades on toimunud paradigmavahetus. Viiruseajastust on astutud neuronaalsesse ajastusse, kus ajastuomaseid haigusi ei tekita enam immunoloogilise teise negatiivsus, vaid valitsev ülemäärane positiivsus. Saavutusühiskonnas on igast indiviidist saanud iseenda tööandja, kes ekspluateerib ennast ise. Koos sellega levib depressioon, ATH ja läbipõlemissündroom. Autor vaatleb nende juurpõhjusi ning otsib väsimuse loovat ja ravivat tähendust.
"Väsimuseühiskond" kuulub mõisteliselt kokku Byung-Chul Hani esseega "Läbipaistvusühiskond", mis ilmus Loomingu Raamatukogus kolm aastat tagasi. Raamatut saatis Hasso Krulli lühike ülevaade Hani kui "filosoofia rokkstaari" mõtlemise.
Tiina Saar-Veelmaa soovitab: "Raamat annab vastuseid sellele, miks elu on nüüdisajal ärev, miks diagnoositakse psüühikahäireid enam kui kunagi varem. Saavutusel baseeruv ühiskond, mitmiktegevused, positiivsuse taotlus on toonud kaasa üleüldise väsimuse."
€5.96