Rahva Raamat logo
Kategooriad
  • Sisene
Rahva Raamat logo
Kategooriad

Mis on Rahva Raamatu Raamatuklubi?

Rahva Raamatu Raamatuklubi on raamatuklubi, millega liitudes saad iga kuu valitud teemal suurepärase raamatu vähemalt 25% soodsamalt. Raamatuklubi raamatuid valivad oma ala parimad eksperdid. Liitu siin!


Hetkel pakub Rahva Raamat kolme temaatilist raamatuklubi:

Hitiklubi. See on Rahva Raamatu suurim raamatuklubi. Siia valime teosed, mida ei saa ignoreerida: nad on hommikuses Postimehes ja õhtuses „Ringvaates.“ Nendest räägitakse kontorites kohvimasinate juures ja kodudes söögilaua taga. Neid tsiteeritakse, parodeeritakse, kiidetakse, laidetakse, hinnatakse ja arvustatakse. Need on raamatud, millest võiks omakorda raamatud kirjutada. Üks, mis kindel: külmaks ei jäta nad kedagi.

*Raamatute hind ei ületa kunagi 19.99 €.

Krimiklubi. Olgu see ajatu klassika või värske Skandinaavia noir – iga kuu proovime vähemalt ühe sinu õhtu unetuks teha.

*Raamatute hind on fikseeritud ja alati 9.99 €.

E-raamatu klubi. Siin pakume eriti hea hinnaga e-raamatuid kõigile neile, kes peavad lugu digimaailma mugavustest, kättesaadavusest või kellel ei mahu paberraamatud enam riiulisse ära. E-raamat ei võta ruumi, on sinuga alati igal pool kaasas ning ei kaalu rohkem kui sinu nutitelefon.

*Raamatute hind on fikseeritud ja alati 4.99 €.


KKK

Mis on Rahva Raamatu Raamatuklubi?
Rahva Raamatu Raamatuklubi on raamatuklubi, millega liitudes saad iga kuu valitud žanrist suurepärase raamatu vähemalt 25% soodsamalt.

Kuhu saab raamatuklubi raamatuid tellida?
Raamatuid saab tellida Rahva Raamatu poodidesse, Smartposti ja Omniva pakiautomaati, postkontorisse või kulleriga soovitud aadressile.

Kui palju maksab raamatuklubiga liitumine?
Kuna raamatud on erineva hinnaga, siis ei ole klubidel fikseeritud kuutasu ning klubiga liitumine on tasuta. Küll aga on klubidel piirhinnad, millest kallimaks klubiraamatu hind kunagi ei lähe. Piirhinnas ei sisaldu kohaletoimetamise tasu.

Kui olen juba liitunud ühe klubiga, siis kas saan klubisid juurde võtta?
Jah, uute klubidega saad liituda ükskõik millal ning kas või kõigi kaheksa klubiga. Samuti saad klubidest alati loobuda.

Kas raamatuklubi eest saab tasuda ka krediitkaardiga?
Jah, saab. Kui oled soovitud klubi lisanud ostukorvi, siis vali seal makseviisiks krediitkaart, kinnita tellimus ja lisa oma krediitkaardiandmed.

Kui palju maksab klubiraamatu kohaletoimetamine?
Kohaletoimetamise hinnad on analoogsed e-poe kohaletoimetamise hindadega. Kauplusesse tellides on kohaletoimetamine tasuta. Tellides pakitautomaati, kulleriga või postkontorisse, lisandub kohaletoimetamise tasu. Kui tellid mitu klubi korraga samale aadressile, saabuvad need ühe pakiga ja ühe kohaletoimetamishinnaga. E-raamatud toimetatakse kohale e-maili teel.

Kui tellin mitu klubi, kas saan need tellida samale aadressile?
Jah. Ühtlasi saabuvad need sama pakiga ning kohaletoimetamistasu on mitme klubi peale üks. Kohaletoimetamine pakiautomaati on tasuta, kui tellid ühte pakiautomaati vähemalt kaks klubi.

Kas saan sama klubi tellida mitmele aadressile?
Hetkel ei ole see võimalik.

Kas saan klubi tellida ka sõbrale?
Jah, selleks vali klubi tellides kohaletoimetamisandmeid sisestades „Sõbrale“ ning sisesta saaja andmeteks sõbra andmed.

Millal tuleb info kuuraamatute kohta?
Igakuiselt hiljemalt kalendrikuu 25. kuupäevaks saadab Rahva Raamat Tellijale e-kirja koos raamatututvustuse, teabe raamatu maksumuse kohta ja info, kuidas raamatust soovi korral loobuda.

Kas klubiga kaasneb ostmiskohustus?
Klubidega liitumine on riskivaba ning ostmiskohustust klubidega ei kaasne. Klubiraamatuid võid alati vahele jätta ja järgmist pakkumist oodata. Raamatutele kehtib ka 14-päevane tagastusõigus.

Kuidas raamatuklubi raamat vahele jätta?
Selleks tuleb Rahva Raamatu e-poes sisse logida, võtta oma profiili alt “Raamatuklubi ja tellimused” ja seejärel valida klubi, mille pakkumisest soovid loobuda, ning vajutada nupule „Jäta kuu vahele“. Vahele saad jätta käesoleval kalendrikuul sooduspakkumises olevaid raamatuid.

Kui olen tellinud mitu raamatuklubi, aga tahaksin nende seast vaid näiteks ühte raamatut, siis kas see on võimalik?
Jah, on. Kui oled liitunud mitme raamatuklubiga ja on ununenud vahele jätta mõni kuupakkumine, mis huvi ei paku, aga tahaksin neist klubidest näiteks ühte kuupakkumist, siis võta ühendust epood@rahvaraamat.ee. Meie klienditeenindus saadab sulle seejärel soovitud klubiraamatu eest arve.

Mis saab, kui jätan ühe kuu klubiraamatu eest maksmata?
Raamatuklubi eest tuleb tasuda, kas automaatselt krediitkaardiga või käsitsi pangalingi abil hiljemalt 6. kuupäevaks. Kui sa klubiraamatut siiski ei soovi, siis ei pea sa saadetud arvele reageerima. Kui arvet ei tasuta, siis jääb see kuu automaatselt vahele ja raamatuid ei väljastata. Klubiliikmeks jääd ikka ja hiljemalt 25. kuupäeval saad uue teavituse uue klubiraamatu kohta.

Kuidas peaksin toimima, kui unustasin raamatuklubi eest tasuda või jätsin kuupakkumise vahele, aga siiski soovin raamatut?
Kirjuta meile epood@rahvaraamat.ee ja lahendame probleemi.

Millal ja kuidas jõuab klubitellimus minuni?
Iga kuu 1. kuupäeval saadetakse sulle e-mailile arve klubiraamatu eest. Krediitkaardimakse puhul võetakse vastav summa automaatselt maha samuti 1. kuupäeval. Pärast tasumist võetakse tellimus tööse ning raamat jõuab sinuni hiljemalt kuu 10. kuupäeval. E-raamat toimetatakse kohale e-maili teel kohe, kui makse on sooritatud ning tellimus kinnitatud.

Kas pean klubitellimuse kättesaamist ootama alati uue kuu alguseni?
Ei pea. Juba samal kuul saad oma klubitellimuse kätte Rahva Raamatu kauplusest. Selleks mine sulle sobivasse kauplusesse, võta riiulist soovitud klubiraamat ja tasu selle eest kaupluse kassas. Nii saad asuda raamatut lugema juba samal õhtul ja uue kuul saadame sulle uue pakkumise.

Tellisin eksikombel raamatuklubist raamatu, mida ma ei soovinud. Kas saan selle tagastada?
Raamatuklubi raamatuid saab tagastada müügikõlblikus olekus 14 päeva jooksul Rahva Raamatu kauplustesse või ka muul tellimiseks kasutatud viisil.

Kuidas raamatuklubist loobuda?
Klubist loobumiseks tuleb Rahva Raamatu e-poes sisse logida, valida oma profiili alt “Raamatuklubi ja tellimused”, avada klubi, millest soovid loobuda, vajutada vastava klubi all nupule “Muuda andmeid” ja seejärel vajutada nupule „Loobu klubist“.


Raamatuklubi tingimused

AS Rahva Raamat

reg.kood 10421903,

asukoht: Peterburi tee 92e, 11415 Tallinn,

tel: (+372) 671 3659

e-post: epood@rahvaraamat.ee

Raamatuklubi tingimused kehtivad Rahva Raamat AS-i (edaspidi nimetatud Rahva Raamat) interneti kodulehel rahvaraamat.ee (edaspidi nimetatud Koduleht) asuva(te) raamatuklubi(dega) liitumisel.

Lisaks käesolevatele Raamatuklubi tingimustele reguleerivad kliendi ja Rahva Raamatu vahelisi suhteid Rahva Raamatu üldised tellimistingimused, Eesti Vabariigis kehtivad õigusnormid ja väljakujunenud head tavad.

1.Raamatuklubi

Raamatuklubi on Rahva Raamatu Rahva Raamatu internetikeskkonna (edaspidi nimetatud Internetikeskkond) kasutajatele (edaspidi Tellija) mõeldud võimalus esitada perioodiline raamatu tellimus vastavalt raamatuklubi teemale (edaspidi Raamatuklubi).

Raamatuklubid on jaotatud vastavalt raamatute teemadele ning Tellijal liituda on võimalik ühe või mitmega erineva Raamatuklubiga.

Iga kuu valib Rahva Raamat igale Raamatuklubile vastavalt selle teemale välja ühe uue ja Rahva Raamatu hinnangul hea raamatu. Kõikidele Raamatuklubiga liitunutele saadab Rahva Raamat vastavalt Tellija poolt liitutud Raamatuklubile ühe Raamatu vähemalt 25% soodsamalt kui on Rahva Raamatu jaemüügihind kauplustes.

Raamat jõuab Tellijani hiljemalt järgmise kuu 10. kuupäeval. Tellija võib Raamatuid võib alati vahele jätta ning Raamatutele kehtib ka 14-päevane tagastusõigus.

Raamatuklubi raamatu saadab Rahva Raamat Tellijale vastavalt Tellija poolt valitud tarneviisile.

2. Raamatuklubiga liitumine

Tellija, kes soovib liituda raamatuklubiga, peab olema registreerinud end Rahva Raamatu internetikeskkonna (edaspidi nimetatud Internetikeskkond) kasutajaks.

Tellija valib soovitud klubi(d) millega liituda, määrab Raamatuklubi eest tasumise ning raamatute kohaletoimetamise viisi. Enne Raamatuklubiga lõplikku liitumist on Tellijal võimalik Raamatuklubi tellimus üle vaadata ning muuta esitatud tellimust. Pärast tellimuse üle vaatamist Tellija kinnitab tellimuse.

Tellija loetakse Raamatuklubiga liitunuks pärast seda kui Tellija on Raamatuklubi tellimuse kinnitanud.

1.7 Raamatuklubi tellimus jõustub Rahva Raamatu poolt Tellijale esimese raamatu välja saatmisega.

3. Raamatuklubi poolt valitud Raamat ja tasumise tingimused

Igakuiselt hiljemalt kalendrikuu 25. kuupäevaks saadab Rahva Raamat Tellijale e-kirja koos järgmise kuu raamatu tutvustuse, teabe raamatu maksumuse kohta ja info, kuidas raamatust soovi korral loobuda.

Raamatuklubil ei ole fikseeritud kuutasu. Tellija tasub igakuiselt konkreetsele Raamatuklubile valitud raamatu hinna alusel. Igal Raamatuklubil on fikseeritud piirhind, millest suuremat hinda Rahva Raamat Raamatuklubi raamatu eest Tellijalt ei küsi.Piirhinnas ei sisaldu kohaletoimetamise hind. Kõik Raamatuklubi hinnad sisaldavad käibemaksu.

Raamatuklubi raamatu hinnale lisandub alati raamatu kohaletoimetamise tasu vastavalt Tellija poolt valitud kohaletoimetamise viisile.

Tellija poolt kinnitatud tellimuse eest on Rahva Raamatule võimalik tasuda:

a) igakuiselt Rahva Raamatu poolt saadetava e-kirjas sisalduva internetipanga lingi abil järgneva kalendirikuu 6. kuupäevaks või

b) valides krediitkaardimakse ja sisestades Internetikeskkonnas oma krediitkaardi andmed, debiteerib Rahva Raamat ajavahemikus 1-6. kuupäevani automaatselt kliendi krediitkaardilt igakuiselt Tellimusele vastava summa.

Rahva Raamat saadab tasutud Raamatute kohta Tellijale arve.

4. Raamatute kohaletoimetamine

Raamatuklubi raamatut toimetab Rahva Raamat Tellijale Eesti Vabariigi piires vastavalt Tellija poolt liitumisel esitamisel valitud viisile: kas Omniva pakiautomaadi kaudu, SmartPOSTi pakiautomaadi kaudu, Eesti Posti postkontorisse, kulleriga või Rahva Raamatu kauplustesse.

Kohaletoimetamise viisi valib Tellija Raamatuklubi tellimuse vormistamisel. Kohaletoimetamise hinnad on fikseeritud hinnakirjas, mis on Tellijale nähtav Raamatuklubi tellimuse vormistamisel.Kui Tellija tellib samale aadressile rohkem kui ühe Raamatuklubi, siis maksab Tellija ainult üks kohaletoimetamistasu. Tellijal on õigus muuta kohaletoimetamise viisi Internetikeskkonnas logides sisse oma kasutajanimega.

4.1. Raamatute kohaletoimetamise aeg:

Raamatuklubi raamat toimetatakse Tellijani hiljemalt järgmise kalendrikuu 10. kuupäevaks

4.2. Raamatute tasuta kohaletoimetamine

Rahva Raamat toimetab tellitud Raamatuklubi raamatud Tellijani tasuta kui:

a) Tellija on maksab vähemalt kahe samale aadressile tellitud Raamatuklubi raamatu eest ja raamatute kättesaamise kohaks on Tellija valinud pakiautomaadi (v.a lunamaksuga) või

b) Tellija on märkinud Raamatuklubi raamatu kättesaamise kohaks Rahva Raamatu kaupluse.

5. Tarbija õigus tellimusest taganeda

Tarbijast Tellijal (edaspidi nimetatud Tarbija) on õigus Raamatuklubi tellimusest või konkreetsest Raamatuklubi raamatust põhjust avaldamata taganeda alates tellimuse tegemisest kuni Raamatuklubi raamatu kätte saamisele järgneva 14 kalendripäeva jooksul (v.a e-raamatud, vastavalt Võlaõigusseadusele ei ole võimalik digitaalseid tooteid tagastada).

Raamatuklubi raamatu tellimusest taganemiseks peab Tarbija Rahva Raamatule esitama kirjalikult, e-posti teel või kaupluses kohapeal suuliselt ühemõttelise taganemisavalduse või kasutama selleks taganemisavalduse tüüpvormi, mis on saadaval Rahva Raamatu kodulehel.

Tellimusest taganemise avalduses peab Tarbija näitama ära pangakonto numbri ja pangakonto valdaja nime, kuhu kanda tagastatav raha. Sularaha tagasimakseid teostab Rahva Raamat ainult kaupluses kohapeal tehtud taganemise korral, vaid Tarbija vastaval sõnaselgel nõusolekul.

Juhul kui Tarbija taganeb tellimusest, siis kohustub Tarbija tagastama kasutamata ning kahjustamata Tooted viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul taganemisavalduse ärasaatmisest arvates. Tarbija võib tagastada Tooted Rahva Raamatu kauplustesse või posti teel aadressile: Rahva Raamat AS, Peterburi tee 92e, 11415 Tallinn. Tarbija kannab tellimusest taganemisel Raamatu tagastamise kulud.

Rahva Raamat tagastab Tarbijale tagastatud Raamatute eest tasutud summa ja kohaletoimetamise tasu ulatuses, mis vastab Tellija poolt tasutud summale, kuid mitte rohkem kui soodsaim piirkonnas kohaletoimetamiseks valitud transpordiviisi hind. Juhul kui Tarbija tagastab tellitud Tooted osaliselt, siis Rahva Raamat tagastab kohaletoimetamiskulud proportsionaalselt tellitud raamatute arvuga. Rahva Raamat tagastab raha hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul taganemisteate saamisest arvates, tingimusel, kuid mitte varem kui 3 tööpäeva jooksul Tellija poolt tagastatud raamatute kättesaamisest. Rahva Raamat tagastab Tarbijale saatmise kulud täies ulatuses juhul kui taganemise põhjuseks on puudustega raamat.

Juhul, kui Tellija poolt tagastatud raamat on kasutatud, siis on Rahva Raamatul õigus nõuda kahju hüvitamist summas kuni raamatu müügihinnani sõltuvalt raamatu väärtuse langusest. Nimetatud summa arvatakse maha Tellijale tagastatavast summast.

6. Raamatu vahelejätmine

Tellijal on õigus Raamatuklubi raamat vahele jätta loobudes raamatust hiljemalt kalendrikuu viimaseks päevaks. Raamatuklubi raamatu vahele jätmiseks tuleb Tellijal siseneda Internetikeskkonda oma kasutajanimega, valida klubi, millesse kuulub vahelejäetav Raamat ning vajutada nuppu "Jäta see kuu vahele".

Juhul kui Tellija ei ole raamatu eest tasunud vastavalt tema poolt valitud tasumise viisile hiljemalt 7. kuupäevaks, siis loeb Rahva Raamat, et Tellija on jätnud vastava kuu raamatu vahele ja ei toimeta Raamatuklubi vastavat raamatut Tellijale.

7. Liitumise lõpetamine

Tellijal on õigus igal ajal Raamatuklubi liitumisest loobuda. Liitumisest loobumiseks tuleb Tellijal logida sisse Rahva Raamatu internetikeskkonda, avada klubi, millest Tellija soovib loobuda ja vajutada nupule "Loobu klubist".

8. Tellija õigused

Tellijal on õigus saada tema poolt valitud Raamatuklubi raamat Rahva Raamatu poolt sätestatud hinnaga ja fikseeritud tingimustel.

Tellijale saadetav raamat peab olema korrektne ja komplektne ning vastama Rahva Raamatu poolt fikseeritud tingimustele.

Tellijal on õigus esitada Raamatuklubi tellimust ja raamatut ennast puudutavaid pretensioone Rahva Raamatule aadressil Peterburi tee 92e, Tallinn või e-posti aadressi epood(ät)rahvaraamat.ee 2 aasta jooksul raamatu kättesaamisest arvates. Kuue kuu jooksul raamatu Tellijale üleandmise päevast ilmnenud puuduste osas eeldatakse, et puudus oli olemas raamatu üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus raamatu või puuduse olemusega. Tellija peab teatama raamatu lepingutingimustele mittevastavusest Rahva Raamatule kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada. Raamatu puuduse olemasolu korral asendatakse raamat, välja arvatud juhul kui vastavat raamatut ei ole enam müügil. Kui vastavat raamatut enam ei ole müügil, siis Tellija valikul raamat asendatakse teise raamatuga või tagastatakse Tellijale raamatu maksumus.

Tellijal on õigus Raamatuklubi liitumisest igal ajal loobuda või raamat vahele jätta.

Tellijal on õigus Raamatuklubi konkreetse raamatu tellimusest taganeda vastavalt punktile 5.

Tellijal on õigus Raamatu lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.

9. Tellija kohustused

Tellimuse vormistamisel on Tellija kohustatud esitama tellimuse teostamiseks vajalikud andmed: ees- ja perekonnanimi, kontakttelefon ning e-posti aadress, kullerteenuse valimisel täpne aadress (tänav, maja nr, korteri nr, postiindeks, linn/asula/ või küla/maakond.

Juhul, kui Tellija ja Raamatu saaja on erinevad, peab Tellija esitama andmed ka saaja kohta.

Juhul, kui Tellija esitatud andmed on vigased ja/või mitte-täielikud ning ei vasta käesolevas punktis fikseeritule, ei garanteeri Rahva Raamat Raamatuklubi tellimuse nõuetekohast täitmist. Võimaluse korral võtab Rahva Raamat Tellijaga ühendust, et täpsustada vigaseid või mittetäielikke andmeid.

Tellimuse vormistamisel kinnitab Tellija, et on nõus käesolevates üldistes tellimistingimustes sätestatud tingimustega ning kohustub neid täitma.

10. Rahva Raamatu õigused

Rahva Raamatul on õigus muuta käesolevat Raamatuklubi tingimusi ilma ette teatamata avaldades uued kehtivad tingimused Internetikeskkonnas.

Rahva Raamatul on õigus igal ajal ette teatamata muuta Raamatuklubi hinnakirja avaldades uue hinnakirja Internetikeskkonnas. Juhul kui Raamatuklubi tingimused muutuvad Tellija jaoks ebasoodsamaks on Tellijal alati õigus Raamatuklubi tellimus lõpetada.

Rahva Raamatul on õigus tellimuse aktsepteerimisest loobuda või tellimuse täitmisest loobuda, näiteks kuid mitte ainult, juhul kui hinnakirjas on avaldatud ekslikult vale hind.

Rahva Raamat ei taga, et raamatu kirjastaja poolt koostatud raamatu sisu kirjeldus vastab Tellija arvamusele raamatu sisu kohta.

Juhul, kui Tellija ei täida käesolevaid Raamatuklubi tingimusi, ei garanteeri Rahva Raamat Raamatuklubi tellimuse jõustumist ja/või nõuetekohast raamatu saatmist.

Juhul, kui Tellija ei täida maksekohustust korrektselt, on Rahva Raamatul õigus avaldada Tellija andmed maksehäirete registris.

11. Rahva Raamatu kohustused

Rahva Raamat kohustub Tellijani toimetama korrektse ja komplektse raamat(ud).

Rahva Raamat kohustub vastu võtma ja dokumenteerima kõik Tellija pretensioonid.

Rahva Raamat kohustub Tellija pretensiooni lahendama 7 tööpäeva jooksul juhul, kui pretensiooni põhjused on Tellijast mittesõltuvad. Juhul, kui pretensiooni põhjus on Tellija põhjustatud, peab Tellija selle koheselt kõrvaldama.

Rahva Raamat kohustub välja vahetama raamatu praakeksemplarid. Rahva Raamat vastutab üksnes tootmisvigade jm puuduste eest, mis olid olemas Raamatu üleandmisel Tellijale.

Kõik pooltevahelised vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui kokkuleppele ei jõuta ja Tellija soovib jätkata kaebuse esitamisega, siis on Tellijal õigus pöörduda:

a) Tarbijakaitseameti Tarbijavaidluste komisjoni poole aadressil Pronksi 12, 10117 Tallinn või veebiaadressilwww.komisjon.ee. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada tarbija ja ettevõtja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi, mida pooled ei ole suutnud lahendada kokkuleppe teel. Kaebuse läbivaatamine komisjonis on pooltele tasuta;

b) tarbijavaidluste internetipõhise vaidluste lahendamise ODR platvormi vahenduselhttp://ec.europa.eu/consumers/odr/. ODR platvorm on mõeldud eelkõige, kuid mitte ainult, piiriüleste vaidluste lahendamiseks, mis võimaldab tarbijal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiva vaidluste kohtuvälise lahendamise üksuse teises liikmesriigis;

c) kohtusse.

Küsimuste tekkimisel helistage tööpäeviti kella 9-17 klienditoe telefonil (+372) 671 3659 või kirjutage e-posti aadressil:epood@rahvaraamat.ee.

Rahva Raamat AS