Rahva Raamat logo
Kategooriad
triangle icon
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud
triangle icon
Kool ja kontor
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
home icon

E-raamatud

E-raamatud

Kuidas e-raamatuid lugeda?

  • Süle- või lauaarvutiga – Windows või Maci arvutitega e-raamatute lugemiseks soovitame alla laadida tasuta programmi Calibre.
  • Nutitelefoni või tahvelarvutiga – Androidi seadmete puhul soovitame äppi Aldiko Book Reader. Apple seadmete puhul soovitame juba seadmes olemasolevat Apple Books äppi.
  • E-lugeriga - Enamikel e-lugeritel ei lähe e-raamatute lisamiseks tarkvara vaja ning e-raamatuid saab arvutist lisada USB-kaabliga nagu tavalisele mälupulgale. 

Rahva Raamatu e-lugerite valikuga saad tutvuda siin.

E-lugerite hinnad algavad alates 168,90 €.

NB! Amazon Kindle e-luger ei toeta .epub-vormingut, seetõttu soovitame eelnevalt arvutisse installida teisendamistarkvara Calibre. Rahva Raamat ei vastuta teisendatud failide ega teisendamise tarkvara kvaliteedi eest.

Mis on e-raamat ja mis on e-luger?

E-raamat on tavaline arvutis kasutatav fail, mida saab lugeda ka tahvelarvutites, nutitelefonides ja e-lugerites. Kui tavalise tekstidokumendi tunneb arvutis ära .doc või .txt lõpu järgi siis e-raamatute failid on enamasti .epub või .pdf lõpuga.

E-luger on e-raamatu failide lugemiseks mõeldud seade, millega lugemine on sama silmasõbralik, nagu tavalise raamatu lugemine. E-lugerisse e-raamatu lisamiseks tuleb see ühendada juhtme abil arvutiga ning arvutist e-raamatu fail e-lugerisse tõsta. See on sama lihtne nagu arvutist mälupulgale failide lisamine.

Rahva Raamatu e-lugerite valikuga saad tutvuda: https://www.rahvaraamat.ee/c/e-lugerid/5/et

Peale e-lugeri on e-raamatuid võimalik lugeda ka arvutist, nutitelefonist ja tahvelarvutist. Selleks on vaja eraldi tasuta rakendusi või programme millest saab lugeda ülalpool.

Miks osta e-raamatuid?

E-raamat ja paberraamat ei võistle omavahel, vaid pigem täiendavad üksteist.

E-raamatu kasuks tasub otsustada:

  • Kui loed tihti raamatuid teel olles: keskmine e-luger kaalub umbes 150 grammi, mahub põuetaskusse või käekotti ja sinna sisse mahub üle tuhande raamatu.
  • Kui soovid raha kokku hoida: e-raamatud on keskmiselt 30% soodsamad kui paberraamatud. Kui oled endale soetanud e-lugeri, on võimalik sellega lugeda ka tuhandeid tasuta e-raamatuid. Nii õigustab e-lugerisse tehtud investeering end juba üsna pea.
  • Kui soovid raamaturiiulis ruumi säästa.
  • Kui otsid raamatut, mis on läbi müüdud: e-raamatute tiraažid ei saa otsa.
  • Kui soovid raamatu teksti suurust muuta: e-raamatute teksti suurust, reavahet ja teksti väljanägemist on võimalik enda soovi järgi muuta.
  • Kui soovid lisaks raamatutele ka mugavalt artikleid ja uudiseid lugeda - Rahva Raamatus müüdavad Kobo lugerid toetavad äppi Pocket, mis tähendab, et ühe nupuvajutusega on võimalik artikkel oma nutitelefonist või arvutist e-lugerisse saata ning oma silmi säästa.

Kust saada e-raamatuid?

Rahva Raamatus on müügil üle 3000 eesti- ja ingliskeelse e-raamatu. Koguvalikuga

tutvu: https://www.rahvaraamat.ee/c/e-raamatud/4/et

Kui soovid aga e-lugemist esialgu vaid katsetada, on meil saadaval ka valitud tasuta e-raamatud:  https://www.rahvaraamat.ee/c/tasuta-e-raamatud/4/1/et

Ingliskeelseid tasuta e-raamatuid (üle 40 000) leiab aga näiteks www.gutenberg.org

Kuidas osta e-raamatut Rahva Raamatu e-poest?

1. Veendu, et sinu arvutis, tahvelarvutis, või nutitelefonis on vajalik olemas vajalik
programm või rakendus e-raamatute lugemiseks.
2. Leia sobiv tasuline või tasuta e-raamat, lisa see ostukorvi. 
3. Sisesta ostukorvis enda nimi ja e-maili aadress ning vajuta "Vormista tellimus".
4. Vali endale sobiv makseviis (tasuta e-raamatu puhul pole vaja) ning kinnita tellimus.

E-raamatu allalaadimise lingid leiad sinu e-posti aadressile saadetud tellimuse kinnitusest ja kui oled registreeritud kasutaja, siis ka sisselogituna www.rahvaraamat.ee oma profiili alt. Lingile vajutades vali arvutis kaust, kuhu soovid ostetud e-raamatud salvestada (vastavalt brauseri sätetele võib toimuda ka automaatne allalaadimine - sel juhul võib raamatu tõenäoliselt leida kaustast "Allalaadimised").

E-raamatut saab alla laadida 72 tunni jooksul kuni kolm korda. Soovitame e-raamat esimesena laadida arvutisse, teha sellest varukoopia ning alles seejärel kopeerida soovitud e-lugerisse või nutiseadmesse.

NB! Rahva Raamatu e-poes www.rahvaraamat.ee müüakse .epub formaadis raamatuid, mis on ka maailmas kõige enam levinud e-raamatu formaat.

E-raamatud on kaitstud sotsiaalse DRMi (DRM - digitaalne õiguste kaitse) või Adobe DRMiga ja mõeldud ainult personaalseks kasutamiseks.

E-raamatuid ei ole võimalik tagastada, Rahva Raamat ei maksa tagasi e-raamatute eest makstud raha.

Rahva Raamat ei vastuta isiklike seadmete riketest tulenevat toote kadu.

Kuidas kasutada Adobe DRMiga (digitaalsete õiguste kaitsega) varustatud e-raamatuid?

Kui e-raamatu fail on kujul .ascm, on tegu Adobe DRM'iga kaitstud e-raamatuga. Esiteks veenduge, et Teil on olemas seda toetav e-luger (suurem osa alates 2010. aastast välja antud e-lugereid). Seejärel laadige alla programm Adobe Digital Editions. Soovitame kindlasti seejärel programm Adobe Digital Editions siduda oma autoriseeritud Adobe kasutajakontoga - vaid see tagab e-raamatu kasutamise ka muudes seadmetes (vastasel juhul on võimalik ostetavaid e-raamatuid lugeda vaid arvutis, kus nad on esmalt aktiveeritud). Selle programmiga .ascm faili avades laetakse arvutisse alla ostetud e-raamat.


Et lugeda Adobe DRMiga kaitstud raamatuid ka e-lugeriga, tuleb e-luger eelnevalt autoriseerida. Selleks ühendage e-luger juhtme kaudu arvutiga, avage Adobe Digital Editions ning avanenud aknas valige "Authorize Device". Vajadusel registreerige enda isiklik Adobe ID.

Mis on sotsiaalne DRM ehk digitaalne ex libris?

Sotsiaalne DRM tähendab, et kõik Rahva Raamatu kaudu müüdavad e-raamatud varustatakse
spetsiaalse vesimärgiga, mis sisaldab ostja personaalseid andmeid ja mille kaudu ostja isik seotakse konkreetse ostetud e-raamatu failiga. Sotsiaalse DRM lahenduse vesimärgistust kutsume digitaalseks ex libriseks.

Mis on tasuta e-raamatud?

Rahva Raamat pakub allalaadimiseks valiku e-raamatuid, mille eest tasuma ei pea. Tasuta
e-raamat on hea võimalus esimest korda teose digitaalse faili allalaadimist ja kasutamist proovida. Nimekirjast leiab Eesti klassikute A. H. Tammsaare, E. Vilde ja J. Liivi valitud teosed, ajakirjad Looming ja Diplomaatia jpt. Tasuta e-raamatute nimekiri asub siin.

Kas e-raamatuid saab ka edasi kinkida?

Sõbrale e-raamatu kinkimiseks on kõige lihtsam viis saata see tema e-mailile. Selleks valige palun ostukorvi teisel sammul ("Vali kohaletoimetamise viis") saajaks oma sõber ning märkige ära ka tema e-maili aadress.
Pärast makse õnnestumist saadetakse teie e-mailile tellimuse kinnitus ning teie sõbra e-mailile link, millelt saab alla laadida ostetud e-raamatu.

Tingimused e-raamatu kasutamiseks:

E-raamat sisaldab autoriõigusega kaitstud materjale ja kogu e-raamatu sisu on autorikaitse objekt. E-raamatu kasutamine on lubatud üksnes autoriõiguste omaniku poolt lubatud viisil ning tingimustel. Kasutades e-raamatut nõustute automaatselt allpool toodud tingimustega.

1. Kogu e-raamatu sisu on autoriõigustega kaitstud. Kõik õigused reserveeritud. 

2. E-raamat on mõeldud üksnes isiklikuks kasutamiseks. 

3. E-raamatu osaline või kogu sisu paljundamine mis tahes kujul on keelatud, v.a isiklikuks kasutamiseks e-raamatu digitaalses ex librises fikseeritud e-raamatu omaniku poolt. 

4. E-raamatust või selle üksikutest osadest võib teha isiklikuks tarbeks väljatrükke üksnes e-raamatu digitaalses ex librises fikseeritud e-raamatu omanik, e-raamatu kopeerimine ja kolmandatele
isikutele jagamine ei ole lubatud.

5. E-raamatu võib alla laadida ning salvestada oma arvutisse üksnes e-raamatu digitaalses ex librises fikseeritud e-raamatu omanik. 

6. Keelatud on e-raamatust kõrvaldada omandiõigust tähistavaid märke, etikette või muid e-raamatu märke.

7. Autoriõigusega kaitstud e-raamatu mittesihipärane kasutamine või omavoliline turustamine on ebaseaduslik ja on aluseks kahjunõude esitamisele. E-raamatu väljaandja ja levitaja ei vastuta kahju eest, mis tuleneb e-raamatu väärast kasutamisest.

Ei leidnud oma küsimusele vastust? Saada oma küsimus e-posti aadressil: epood@rahvaraamat.ee.