Rahva Raamat logo
Kategooriad
 • Sisene
Rahva Raamat logo
Kategooriad
WILD THING. JIMI HENDRIXI ELULUGU
Galerii

WILD THING. JIMI HENDRIXI ELULUGU

Loe arvustusi (0)+ Lisa arvustus

Maailma parimaks rokk-kitarristiks nimetatud Jimi Hendrixit võib pidada traagiliselt vara lahkunud muusikageeniuse sümboliks. Pool sajandit pärast Jimi surma vaid 27-aastasena tunneme teda endiselt kui ainulaadset muusikut, kes avardas kitarrimängu mõistet ning tõi klassikalisse rokki hulganisti uuendusi.

Kogenud muusikabiograaf Philip Norman tõstab tõelise Jimi Hendrixi kõrgemale müütilise ikooni staatusest. Ta alustab väikese Busteri päritolust, lapsepõlvest ja esimesest kitarrist, kirjeldab Jimi teed eduni mõlemal pool ookeani ning jõuab nende päevadeni, mil kõik hakkas kiiva kiskuma. Põhjalikul uurimistööl ja rohketel kaasaegsetega tehtud intervjuudel põhinevast raamatust kerkib esile noor mees, kes oli eraelus sama häbelik ja viisakas kui laval šokeeriv. Norman toob lugeja ette Jimi tundliku kunstnikuhinge, ta ebakindluse ja perfektsionismi ning terve elu kestnud tulutud katsed äratada uhkustunnet oma isas, kes kunagi ei mõistnud, millise imelapsega oli tegu.

„Wild Thing” on esimene Jimi Hendrixi biograafia, mis ühendab endas kogu tema lühikese särava elu rõõmu ja kurbuse ning püüab lahti harutada traagilise lõpuni viinud sündmuste sasipundart. Võrratu meisterlikkusega kirjutatud elulooraamat on ühtlasi 20. sajandi 60ndate aastate haarav kroonika, mis kajastab nii olulisi hetki muusikaelus kui ka nende ajaloolist ja poliitilist tausta. Läbi kogu loo, mis viib meid Jimi Seattle’i juurte juurest tema värvika elu juurde Mayfairis ning Monterey ja Woodstocki festivalidele, vaeb Philip Norman ka tolle ajastu vastuolusid.

Jimi surm 1970. aasta 18. septembril on üks rokiajaloo painavamaid mõistatusi. Pärast aastakümneid kestnud kuulujutte ja spekulatsioone surma põhjuste kohta annab see raamat ülevaate olulisematest sõelale jäänud versioonidest – aga mitte lahendust. Tänaseni on selgusetu, kellel lasub vastutus tolles Notting Hilli kööktoas juhtunu eest, mis jättis muusika ja kõik selle austajad ilma Jimi Hendrixist.

  Saadavus kauplustes
  31,99 €

  27,19 €

  -15%
  Jaga