Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

VIGURIVÄNT VOLLI
Galerii

VIGURIVÄNT VOLLI

„Vigurivänt Volli” on Rao Heidmetsa nukufilmi ainetel valminud lõbus ja seikluslik filmiraamat.

Pealtnäha lustlik lugu pahandusi tegevast poisist peidab siiski sügavamat sõnumit inimeste suhtest loodusega.

„No näed, Volli, sa saad küll, kui tahad,” ütles isa ja silitas poisi pead. Volli oli olnud terve päeva hea laps. Mitte ühtegi pahandust. Ka Vollil endal oli hea meel. Eriti rõõmustas ema: „Lõpuks ometi hakkab poisil see raske vanus mööduma.“ „Homme lähme loomaaeda,” andis ema lubaduse. Lastele mõte meeldis.

Kätte oli jõudnud uneaeg. Kõigile üllatuseks läks Volli peale unemusi kohe voodisse. Tuled keerati kustu. Ja nagu igal õhtul, tuli ka täna Volli õelt Loorelt telefon peaaegu vägisi käest rebida – otsekui käe külge kasvanud, nagu ema ütles. Vaikus lasus kogu korteris. Loore ringutas voodis mõnusalt ja püüdis nutiekraani silme ette manada, kui äkki kajas üle korteri meeletu RÖÖGATUS.

Rao Heidmetsa 65. juubeliks esilinastus Rao ja Pauline Heidmetsa nukufilm „Vigurivänt Volli", mille ainetel on valminud ka lõbus ja seikluslik filmiraamat. See räägib ulakast poisist, kes jumaldab kõiksuguseid masinaid, et need siis algosadeks lammutada ja uurida, millest need koosnevad. Nii nagu ta näpud kuhugi taha saab, keerab ja pöörab ta mutreid seni, kuni mõni neist pihku jääb. Seevastu oskab tema nutisõltlasest õde mobiiliäpi abil masinaid taastada. Volli pere elab linnas, kus kõik on lapikud. Ka loomad loomaaias. Raamatuseiklused just seal lahti hargnevadki. Volli kohtub näiteks kääriteritajaga, satub primadonnast lehmatädi reklaamvõtetele, korraldab suure pahanduse loomaaia direktori džiibiga ning satub lõpuks koos õega metsa, kuhu keegi neile enam järele minna ei julge. Kuidas lapsed metsast välja saavad, seda saad juba raamatust lugeda.

Rao Heidmets (1956) on nuku-, mängu- ja reklaamfilmide režissöör, stsenarist ja produtsent. 1996. aastast on Heidmets Eesti Animatsiooni Liidu esimees. Ta on osalenud mitme rahvusvahelise animafilmide festivali žüriis ning enamik tema töid on pälvinud auhindu rahvusvahelistel festivalidel. Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Saadavus kauplustes

15,99 €

Püsikliendile

15,19 €