Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

VESTLUSKAARDID PAARIDELE PARTNER: ARMASTUS

VESTLUSKAARDID PAARIDELE PARTNER: ARMASTUS
gallery icon
Galerii

VESTLUSKAARDID PAARIDELE PARTNER: ARMASTUS

Unikaalsete küsimuste ning teemade kombinatsiooniga kogumik-vestluskaardid paaridele PARTNER: ARMASTUS ja Partner: Usaldus täiendavad teineteist!

Kaardid on loodud selleks, et suurendada partnerite omavahelist austust, armastust, kokkukuuluvust, kirge ja hingelähedust.

Vestluskaardid paaridele PARTNER: ARMASTUS on vajalik ja kasulik abivahend nii kaaslase valiku etapis, alles värskes suhtes olles kui ka pärast aastatepikkust ühist eluteed.

 • Näiteks kaaslase valiku etapis aitavad kaardid mõista, kas ja kuipalju partnerite eluvaated ja baasväärtused omavahel klapivad, ning võimaldavad võimendada positiivset ning loovad eeldused kitsaskohtade läbirääkimiseks ja ennetamiseks.
 • Paarisuhtes olles (elukaaslased, abikaasad, partnerid) aitavad õiged ja väljavalitud küsimused väljendada ja jagada mõtteid, tundeid, väärtusi, mälestusi, unistusi ja kogemusi. Vestluskaardid aitavad iseennast ja oma kaaslast paremini tundma õppida ning on aluseks õnneliku kooselu saavutamisele.
 • Kaardid sobivad suurepäraselt ka „aegade algusest“ koos olnud paaridele, värskendades suhet, lisades kirge ja põnevust ning taaselustades armumise tunnet oma kallimaga.
 • Individuaalsel kasutamisel aitavad kaardid mõista ja mõtestada, milliseid omadusi oled ise valmis oma (tulevasele) kallimale pakkuma, mis on Sinu piirid ning mida on Sinu jaoks paarisuhtes oluline tunda ja kogeda.

Eluplaan vestluskaartide autor on Maia Tihvan, neurolingvistilise programmeerimise meister-praktik.

Miks kasutada kaarte selle asemel, et niisama rääkida? Sest kaardid lisavad mängulisust, aitavad maha võtta pingeid, mis võivad tekkida keerulist küsimust niisama esitades (ning aitavad vestelda vabalt ja maskideta). See on ju kõigest mäng!

 • „Mis peaks juhtuma, et Sa loobuksid oma lemmik-, kuid mitte väga tervislikust toidust igaveseks?“
 • „Kas petmine on petmine ka siis, kui keegi sellest teada ei saa?“
 • „Kas Sa armastad oma keha? Mis on Sinu enda lemmikkehaosa?“
 • „Kas Sa tunned end oma partneriga alasti olles hästi ja seksikalt?“
 • „Kirjelda, kes või mis ning missugune Sa järgnevast valikust oleksid – maja, jõgi, lind või auto.“
 • „Kas abikaasadel võiks olla lahusvara või ühisvara?“

Karbis on:

 • juhendikaardid;
 • 80 kaarti kahe küsimusega, kokku 160 küsimust!

Mugavad ja käepärased (60x88 mm) kaardid on valmistatud kvaliteetsest tugevast lakkviimistlusega kartongpaberist.

Soovituslik vanus: 18+

Parim 1 – 2 mängijat, Sina ja Sinu partner

Mänguaeg: 30 minutit – 3 tundi

Fonterego ELUPLAAN vestluskaartidel esitatud väljavalitud teemad ja küsimused läbivad kolme ajaliini, mille kaudu toimub mineviku taaselustamine, oleviku prioriteetide teadvustamine ning tulevikus teostuvate unistuste visualiseerimine.

Kõik küsimused on unikaalsed ja kordumatud, erinevad kaardipakid on seega omavahel hästi ühildatavad.

Kaardid sobivad nii suuremas kui ka väiksemas seltskonnas kasutamiseks, aga ka individuaalseks mõtisklemiseks.

Küsimuste esitamise ja nendele vastamise käigus jagad kaasmängijatega mõtteid, unistusi, mälestusi, kogemusi ja väärtusi. Samal ajal avardad oma mõttemaailma, arendad loovust ja väljendusoskust ning oskust KUULATA! Kuula vastuseid alati sekkumata ja hinnanguid andmata ning anna vastajale aega. Küsimused aitavad mõista ja mõtestada enda keskkonna tähenduse, tegevuste, võimete, väärtuste ja identiteedi olemust.

Kui kaua ja kuidas mängida?

Soovitame võtta vestluseks aega vähemalt 30 minutit. Piisab täiesti, kui selle aja jooksul kasutate vaid kümmet kaarti. Loeb kvaliteet, mitte kvantiteet, ning teised vestluskaardid jäävad edaspidiseks.

Maksimaalne soovituslik aeg on kolm tundi. Parim on täpselt niikaua, kui tunnete ja näete, et on hea. Kasvõi terve öö!

Proovi ka nii: üks-kaks vestluskaarti igapäevase rituaalina näiteks hommikul päeva alustamiseks või õhtul päeva tähendusrikkaks lõpetamiseks.

Soovitame enne vestlust/mängu häälestuseks läbi teha ka hingepeegli harjutuse (juhend karbis), sest see aitab luua sügavamat intiimsust ja lähedust.

Võtke kaarte pakist kordamööda või jagage kaardid osalejate vahel ära!

Igal kaardil on kaks küsimust/teemat – üks küsimus/teema on vastamiseks Sinule, teine küsimus esita oma kaaslasele. Sina ise valid, kumma küsimuse/teema vastad ise ja kumma esitad kaaslasele.

Hoiatuseks – kui kaardil on küsimus, millele Sa ei soovi vastata või millele Sa vastust teada ei soovi, jäta see vahele. Arvesta sellega, et kui Sa esitad küsimuse, mille vastust Sa kuulda ei soovi, siis pead olema valmis tagajärgedeks.

Kaks küsimust kaardil pakub täiendava valikuvõimaluse, otsustusvabaduse ja mängulisuse.

Samuti on nii rohkem sisu väiksemas pakendis, mis on oluline minimalismi hoidmiseks oma ruumis, aga ka väiksem mõju keskkonnale.

18+ vanusepiiranguga kaardid sisaldavad intrigeerivaid ja keerulisemaid küsimusi ning seetõttu ei sobi alaealistele.

Vestluskaartide kasutamiseks on palju mõnusaid erinevaid võimalusi!

 • Siin ja praegu – oma hubases kodus, külas olles, rannas, pargis, suvilas, õhtusöögilauas, mõnusas kohvikus.
 • Teel olles – jalutuskäigul, bussis, rongis, lennukis, laeval, autosõidul (segamata autojuhti).
 • Sündmused – sünnipäevapeol, koosviibimisel, suve- ja talvepäevadel, piknikul, kohtingul, saunaõhtul, jahil, matkal, kalastusretkel.
 • Erialaseks kasutamiseks – töötoas, koolitusel, arenguvestlusel, personali värbamisel.
 • Inspiratsiooniks, sisuloomeks, meelelahutuseks ja kaasamiseks – blogid, videoblogid, YouTube’i ja TikToki videod, Facebook ja Instagram postitused, live ja story’d.

Inspiratsiooniks ja lõpetuseks kaks mõtet:

„Kui mul oleks üks tund aega lahendada probleem, millest sõltub minu elu, siis esimesed 55 minutit pühendaksin õige küsimuse sõnastamisele. Niipea, kui tean õiget küsimust, suudan lahendada probleemi vähem kui viie minutiga.“ - Albert Einstein

„Edukad inimesed esitavad paremaid küsimusi ning selle tulemusena saavad paremad vastused ja parema elu.“ - Tony Robbins

close icon

Toode on otsas