Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

VENE IMPEERIUMI PARLAMENT JA BALTIKUM 1906–1917

VENE IMPEERIUMI PARLAMENT JA BALTIKUM 1906–1917
Galerii

VENE IMPEERIUMI PARLAMENT JA BALTIKUM 1906–1917

See raamat räägib hilise Vene impeeriumi poliitilisest ajaloost üleminekul isevalitsuselt põhiseaduslikule korrale aastail 1906–1917. Lähemalt jälgitakse parlamendi alamkoja Riigiduuma asutamist, struktuuri, töökorraldust ja otsuste langetamise mehhanismi, selle kohta impeeriumi võimuorganite süsteemis, antakse ülevaade tähtsamatest sündmustest ja seadusprojektidest duumas.

Üksikasjalisemalt käsitletakse Balti-temaatikat, Balti provintsidest valitud duumaliikmete seadusandlike algatuste ja arupärimiste menetlemist, poliitiliste jõudude teravaid debatte Balti piirkonna arengu põhimõttelistes küsimustes. Lühiülevaade on antud ka ülemkoja Riiginõukogu koosseisust ja tegevusest.

Autor püüab leida vastuseid küsimusele kuidas mõjutas üleminek absolutismilt dualistlikule monarhiale Eesti ja Läti arenguid, millised oli parlamentaarsed võimalused lahendada teravaid sotsiaalseid probleeme ühiskondliku konsensuse ja liberaalsete reformide abil.

Esmakordselt avaldatakse eestikeelses tõlkes suur hulk duumaga seotud dokumente ja andmestikku. Raamatust leiab biogramme kõigi Balti kubermangudest valitud duuma- ja Riiginõukogu liikmete kohta.

Saadavus kauplustes

28,22 €

Püsikliendile

26,81 €