Rahva Raamat logo
Categories
triangle icon
Rahva Raamat logo
Categories
Books
triangle icon
E-books
triangle icon
Used books
triangle icon
Gifts
triangle icon
Games & Toys
triangle icon
Home
triangle icon
Beauty & Fashion
triangle icon
Music & Movies
triangle icon
Stationery
triangle icon
Electronics
triangle icon
delivery icon

Shipping is free

Varaste tänav
gallery icon
Gallery

Varaste tänav

See moodne odüsseia vaatleb maailma, mis jääb Prantsusmaast itta, ja laenab elemente politsei-, seiklus-, arengu- ja reisiromaanist. Romaani minajutustajaks on 17-aastane marokolane Lakhdar. Selles apokalüpsisehõngulises kaoses otsib onutütrega liiga lähedalt tutvust teinud ja seetõttu vanematekodust välja visatud Lakhdar oma teed, järjestikusteks peatuspaikadeks kerjuste urkad Tangeri parkimisplatside taga, radikaalislamistide sekti raamatupood, odavat Maroko tööjõudu hindav Prantsuse ettevõte, pankrotis kaubalaev Aafrika ja Euroopa mandri vahel, Hispaania vetes uppunud illegaalsete immigrantide laipade kokkukorjamisest ja transpordist elatuv matusebüroo ning lõpuks Barcelona kloaak – Varaste tänav. Seal tapab Lakhdar kööginoaga oma alter ego ja parima sõbra Bassami, kes tunnistab talle seda, mida ta on aimanud – temast on saanud terrorist ja tema hingel on mitmekümne inimese elu.

Arabist Mathias Enard (snd 1972) on jõudnud elada mitmes paigas Lähis-Idas ja Euroopas. Tema kuus romaani on pälvinud mitmeid tunnustusi ja neid on tõlgitud 22 keelde. Peale ladusa jutustamisoskuse ja silmapaistva eruditsiooni on Enardil üks omadus, mis teeb temast 21. sajandi alguse maailmas väga vajaliku kirjaniku. Tundes põhjani araabia kultuuri, kuid olles ise eurooplane, suudab ta kõnelda nii, et Teine ei jää mõistetamatuks, ent ta ei ole kinni ka klišeedes või eksootikas.

Armin Kõomägi soovitab: "Selle romaani suurim võlu seisneb minu jaoks selles, et Enard tunnustatud arabistina on suutnud luua loo, mis tundub väga tõepärane. Nii kultuurilises kui psühholoogilises plaanis. Peategelane on Maroko nooruk, kes oma otsingutes jõuab Maroko kolelinnast Tangierist üle lahe Hispaania sadamalinna Algecirasesse ja sealt edasi juba Barcelonasse. Olen ise kõigis neis linnades mõnevõrra viibinud, nii et tundsin midagi tuttavat. Haarav ja usutav lugu, mis suhestub hästi tänapäeva Euroopa aktuaalsete pagulasküsimustega."

[object Object] icon

Details

close icon

Permanently out of stock