Rahva Raamat logo
Categories
triangle icon
Rahva Raamat logo
Categories
Books
triangle icon
E-books
triangle icon
Used books
triangle icon
Gifts
triangle icon
Games & Toys
triangle icon
Home
triangle icon
Beauty & Fashion
triangle icon
Music & Movies
triangle icon
Stationery
triangle icon
Electronics
triangle icon
delivery icon

Shipping is free

home icon

VALITUD TEOSED I. PROOSA 1951-1974

VALITUD TEOSED I. PROOSA 1951-1974
gallery icon
Gallery

VALITUD TEOSED I. PROOSA 1951-1974

Sławomir Mrożek (1930–2013) on maailmakuulus poola näitekirjanik, satiirik, prosaist ja karikaturist. “Valitud teoste” I köide hõlmab lühemat ja pikemat proosat aastatelt 1951–1974. Siin on teravat satiiri, vaimukaid följetone, kafkalike nootidega absurdimaigulist proosat, filosoofilisi ja isegi metafüüsilisi lugusid.

Andrus Kivirähk soovitab: “Klassikast tasuks kätte võtta Sławomir Mrożeki “Valitud teoste” esimene köide, mis koondab kuulsa poolaka lühijutte. Need on naljakad ja absurdsed lood, ida-euroopa huumor peaks eestlastele hästi sobima. Ja Mrożek väärib avastamist, seda enam, et ilmumas on ka tema näidendid ja muu looming.”

Armin Kõomägi soovitab: "Tegemist on väga naljaka raamatuga. Mitmel korral purskasin naerma nii järsult ja sellise mõõdutundeta, et minu välimus muutus sekundiga täiesti ebahügieeniliseks – tatti tuli pühkida mitte ainult näolt ja särgiesiselt vaid ka lehekülgedelt endilt. Kogumik sisaldab eelkõige suure hulga lühikesi följetoni laadseid lookesi. Kohati päris anekdootlikke. Nooremale lugejale, kes tingituna oma vanusest ei oma sotsialistlikus süsteemis elamise kogemust, võib huumor mõnevõrra kaugeks jääda. Aga minusugustele – puhas kuld. Ning see ei ole lihtne jalaga-perse huumor, siin on parimal võimalikul viisil võimalik tunnetada kõiki neid nüansirikkaid allhoovusi, mis nõukogude süsteemi pealtnäha rahumeelse pealispinna all tormi lõid."

Leelo Tungal soovitab: “Mroźeki (Hendrik Lindepuu tõlkes) rõõmustab ja vaimustab kahtlemata eriti neid lugejaid, kellel on isiklikke elukogemusi sotsialismiaja olustikust, kuid küllap on ka nooremate seas neid, kes peavad lugu Mroźeki vaimukast satiirist ja absurdihuumorist. Ning tegelikult võib nii mõnigi tema leiutatud motiiv – näiteks kokkuhoiu mõttes kummist tehtud elevandi paigutamine loomaaeda või kempsuseinale loosungeid maaliva husaari sangarlik tegevus – sobida ka praegusesse olustikku.”

[object Object] icon

Details

basket icon

Permanently out of stock