Rahva Raamat logo
Kategooriad
Rahva Raamat logo
Kategooriad
Raamatud
E-Raamatud
Mängud
Kool ja kontor
Kingitused
Kodu ja aed
Ilu ja stiil
Muusika ja filmid
Tehnika

Kohaletoimetamine on tasuta!

VÕLUTRIIP. SILVIA KALVIKU VAIBAD

VÕLUTRIIP. SILVIA KALVIKU VAIBAD
Galerii

VÕLUTRIIP. SILVIA KALVIKU VAIBAD

Telgedel kootud kaltsuvaip võib olla iga ruumi ehteks.

Raamat pakub käsitööhuvilisele üle 40 fotonäite hinnatud käsitööõpetaja Silvia Kalviku tehniliselt nõudlikest, peene värvitunnetusega kootud vaipadest koos autori kommentaaridega.

Fotograaf Toomas Tuule ja kujundaja Aili Ermeli koostöös sündinud interjöörifotod esitlevad triibuvaipu nii suvekodus kui ka moodsamate ja pidulikumate ruumide põrandal. Detailifotodelt näeb triipude tehnilist teostust. Tekstiilikunstnik Ene Pars on lisanud tööjuhendi Silvia vaipade kudumiseks ning põhiliste rakenduste joonised.

Silvia Kalvik on sündinud 18. septembril 1929. aastal ning lõpetanud Tallinna Pedagoogilises Instituudis joonestamise ja tööõpetuse eriala. Ta on olnud esimeseks kunstiõpetajaks paljudele Eesti kunstnikele, kes õppisid Kopli kunstigümnaasiumis ehk omaaegses 24. keskkoolis. Ta töötas selles koolis aastail 1966–1993 ja juhendas õpetajatöö kõrvalt ka täiskasvanute käsitööringe Tombi-nimelises kultuuripalees. Ka raamatu koostaja ja kujundaja on tema kunagised õpilased.

Kaltsuvaipade kudumisega tegi teenekas tekstiilikunstiõpetaja algust alles pensionile jäädes. Tema vaibad on olnud väljas mitmetel näitustel. „Oma triipe kududes olen teinud maani kummarduse kunstile, mis aitab meil luua ilu tarbekunsti kõigis harudes,“ ütleb Silvia Kalvik. „Võlutriipudest kujuneb iga vaiba kordumatu üldmulje ja värvimõju, need aga omakorda mõjutavad kogu ruumi, kus vaip hakkab elama oma elu.“

Raamatu tekstid on eesti ja inglise keeles.

Saadavus kauplustes

17,99 €

Püsikliendile

17,09 €