• Sisene
Rahva Raamat logo

Korv on tühi

VÄIKSED VAATLUSED. ARTIKLEID, ÜLEVAATEID, ARVAMUSI
Galerii

VÄIKSED VAATLUSED. ARTIKLEID, ÜLEVAATEID, ARVAMUSI

Loe arvustusi (0)+ Lisa arvustus

Marie Underit tuntakse kui 20. sajandi Eesti suurimat luuletajat, ka tõlkijana on ta leidnud tunnustust. Kuid peaaegu üldse ei tunta tema arutuslikku proosat, mis on laiali pillutatud ajalehtede-ajakirjade veergudele ja raamatute saatesõnadesse. 

Teosesse on esmakordselt kokku kogutud Marie Underi nii Eestis kui ka hilisemal ajal paguluses loodud esseed, arvamuslood ja ülevaated, milles avalduvad tema maailmapilt ja tõekspidamised. Raamat annab aimu Underist kui mõtlejast ja elukogejast, kogu tema vaimsest kooslusest. Teose esimeses pooles on ära toodud kõik Underi pikemad kirjutised, teist osa sisustavad tõlketeoste kaassõnad ja autoritutvustused, samuti Underi vastused küsitlustele, mis on peamiselt ilmunud Rootsi eestikeelses ajakirjanduses. Kõik Underi kirjutised on võrratult keeletundlikud ja nauditavad. Lai silmaring, haritus ja kujundiline mõtlemine on väärtused, mis puudutavad lugeja hinge. 

Teose on koostanud, kommenteerinud ja järelsõnastanud Õnne Kepp, toimetanud Mall Jõgi ja Õnne Kepp ning kujundanud Tiiu Pirsko.

    Saadavus kauplustes

    22,45 €

    Jaga