Rahva Raamat logo

Kategooriad
triangle icon

Rahva Raamat logo

Kategooriad
Raamatud
triangle icon
Audioraamatud
triangle icon
E-raamatud
triangle icon
Mängud ja mänguasjad
triangle icon
Kooli- ja kontoritarbed
triangle icon
Kingitused
triangle icon
Muusika ja filmid
triangle icon
Tehnika
triangle icon
Allahindlused
triangle icon
delivery icon

Kohaletoimetamine on tasuta!

home icon

VÄÄRKÄITUMINE. KÄITUMISÖKONOOMIKA TAGAMAAD

VÄÄRKÄITUMINE. KÄITUMISÖKONOOMIKA TAGAMAAD
gallery icon
Galerii

VÄÄRKÄITUMINE. KÄITUMISÖKONOOMIKA TAGAMAAD

Forbesi aasta parim äriraamat.

Economisti aasta parim majandus- ja äriraamat.

Financial timesi ja McKinsey aasta parima äriraamatu nominent.

Amazoni aasta parim äri- ja juhtimisraamat.

Nobeli auhinna laureaat Richard H. Thaler on kogu oma karjääri vältel uurinud radikaalset eeldust, et majanduse keskne mõjutegur on inimene ‒ ennustatav ja vigu tegema kalduv indiviid. Thaleri haarav ja tihti lõbus raamat aitab tuua majanduse tagasi maa peale ‒ ja muuta meie arvamust nii iseendast kui ka maailmast.

Traditsiooniline majandusteadus eeldab, et majanduses osalejad on ratsionaalsed. Thaler aga mõistis juba oma teadustee alguses, et tegelikud inimesed ei ole sellised robotid. Ükskõik, kas ostame endale kella, müüme korvpallipileteid või taotleme kodulaenu, ikka langeme kallutatuse ohvriks ja teeme otsuseid, mis hälbivad standarditest või majandusteadlaste eeldatud ratsionaalsusest. Teisisõnu, me väärkäitume. Ja mis veelgi tähtsam, meie väärkäitumisel on tagajärjed. Kui esialgu ei võtnud majandusteadlased inimeste väärkäitumist ja selle tagajärgi tõsiselt, siis nüüd on see uurimisvaldkond üks tähtsamaid, millele nii elus, äris kui ka poliitikas paremate otsuste tegemiseks loodetakse.

Käitumisökonoomika isa Richard Thaler ühendab psühholoogiateaduse hiljutised avastused ning inimeste ajendite ja turukäitumise kohta kogutud praktilised teadmised. Kui majandus kohtub psühholoogiaga, on tulemused tihti nii tavainimeste, juhtide kui ka poliitikute jaoks ühtlasi põhjapanevad ja naljakad. Autor valgustab uuest küljest nii kodust eelarvet, telemänge, kui ka selliseid uusi ärisid nagu Uber.

Raamat „Väärkäitumine“ näitab, kuidas inimeste valearvestuste uurimine võib aidata meid nii eraelus, äris kui ka poliitikas paremate otsusteni.

Richard H. Thaler on Chicago ülikooli käitumis- ja majandusteaduse professor.

Kristi Saare soovitab: “Kui on üks raamat, mida saaks kirjeldada kui armastuskirja majandusteadusele, siis “Väärkäitumine” vastaks sellele kirjeldusele perfektselt. Kui paljud meist on ülikoolis õppinud mikro-makromajanduse loengus, et majandus on ratsionaalne teadus, siis Thaleri raamatust saame täpselt teada, miks reaalsus on niivõrd teistsugune. Mitmete investeeringute puhul, mis paberil vaadates üldse ei tohiks õnnestuda, võib tagantjärgi imestada, et kuidas neist sellised edulood said, ja vastupidi, kuidas suurepärasest ideest täiesti ebaõnnestunud reaalsus saanud on. Thaler valgustab inimkäitumise tagamaid, mis paratamatult mõjutavad kõiki igapäevamajanduses toimuvat ning otseselt ja kaudselt iga investeeringu tootlust.”

Saadavus kauplustes

41,50 €

delivery icon